Peugeot 3008 ma pojawić się na rynku dopiero w 2023 roku, lecz już teraz budzi on naprawdę sporą ciekawość branży motoryzacyjnej.

Peugeot 3008 – premiera spowita tajemnicą

Peugeot 3008 drugiej generacji, produkowany od 2016 roku, bez cienia wątpliwości może być nazywany prawdziwym bestsellerem. Samochód sprzedał się w nakładzie ponad 900 tysięcy egzemplarzy tylko w samej Europie, co jest naprawdę imponującym rezultatem. Francuska marka ogółem rzecz biorąc znajduje się obecnie na fali wznoszącej, zdobywając pozycję lidera w poszczególnych europejskich państwach, na przykład w Hiszpanii w kategorii samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Nic więc dziwnego, iż producent z Sochaux chce pójść za ciosem i zaskoczyć świat motoryzacji nowym wcieleniem swojego flagowego modelu, bo tak możemy mówić o 3008.

Nie powinien więc również dziwić fakt, iż cały projekt jest naprawdę ściśle chroniony. Z kuluarów trudno jest otrzymać jakiekolwiek nowe wieści, auto jest tworzone wyłącznie we Francji, a samochód, który posiada kodową nazwę P64 jest konstrukcją tworzoną wyłącznie przez Peugeota, co w świetle bycia częścią koncernu Stellantis, tak chętnie stawiającego na wspólne rozwiązania, jest intrygującym posunięciem. Ta aura tajemniczości jednak wzbudza jeszcze większe zaciekawienie branży, w czym być może samo Peugeot ma jakiś interes.

Peugeot 3008
Peugeot 3008 II, produkowany od 2016 roku

Czy tak będzie wyglądać nowy Peugeot 3008?

Co oczywiste, Peugeot 3008 nie został jeszcze ani razu zauważony na ulicach, nawet w kamuflażu, dlatego też jakiekolwiek rendery tworzone przez grafików mają charakter dość hipotetyczny – działa to bardziej na zasadzie: “jeżeli Peugeot zrobi to, samochód będzie wyglądał tak”. Nikt jednak nie może zabronić zabawy formą, dlatego też graficy dzielą się swoimi konceptami.

Auto, czego możemy się domyślać ze szczątkowych informacji, ma wyglądać o wiele agresywniej, dynamiczniej i groźniej, czerpiąc wiele między innymi z designu nowej 308-ki, a także stawiając na trochę większe rozmiary, w szczególności w kwestii długości. Planem Peugeota jest wrzucenie 3008 do boju z bardziej ekskluzywnymi rywalami, jak chociażby BMW X1.

Co wiemy o nowym Peugeocie 3008?

Nowy Peugeot 3008 ma być tworzony na nowej platformie Stellantis o nazwie kodowej STLA Medium. Pozwoli ona na implementację jednostek zarówno hybrydowych, jak i elektrycznych (nowy 3008 ma dostać taki napęd w następnych latach) oraz na skrócenie konstrukcji pojedynczego egzemplarza. Peugeot z pewnością zaktualizuje system i-cockpit, czyli układ multimedialny we wnętrzu samochodu, a także ulepszy wyposażenie i systemy bezpieczeństwa, czerpiąc z możliwości współpracy z innymi markami koncernu Stellantis.

Premiera Peugeota 3008 III planowana jest na końcówkę 2023 roku, zaś zgodnie z harmonogramem marki, samochód ma trafić do salonów na początku roku 2024.

Fot. materiały prasowe producenta; CarScoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *