Peugeot 408 ma być samochodem intrygującym i elektryzującym. Czy tak będzie naprawdę? Tego dowiemy się 22 czerwca.

Peugeot w ostatnim czasie znajduje się na naprawdę mocnej fali wznoszącej. Peugeot 208 jest dla przykładu obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem w całej Europie (w Polsce to miano dzierży Toyota Corolla), a inne pojazdy radzą sobie na rynku niewiele gorzej. Nic więc dziwnego, iż członek koncernu Stellantis planuje na następne miesiące wiele odważnych ruchów, które dość skutecznie ukrywa pod sporą warstwą tajemniczości. Idealnym przykładem jest tutaj Peugeot 3008, o którym mówi się już od dłuższego czasu, lecz mimo to nadal jesteśmy skazani na szczątkowe informacje zza kulis. Do tej kategorii można również dopisać taki samochód, jak Peugeot 408. Na szczęście jednak już za niedługo będziemy w stanie ujrzeć ten model w pełnej okazałości.

Linia samochodów Peugeota z czwórką z przodu wymarła w 2011 roku, kiedy to model 407 został włączony do gamy modelu 508. Od tamtego nie otrzymywaliśmy żadnych informacji o tym, że w ofercie producenta z Sochaux może pojawić się samochód, który prawdopodobnie będzie posiadał nazwę 408. To się jednak zmieniło i już od paru miesięcy Francuzi dawali nam tropy, iż coś rzeczywiście może być na rzeczy. Teraz otrzymaliśmy tego oficjalne potwierdzenie.

Nowy Peugeot 408

Czym dokładnie ma być nowy Peugeot 408? Tutaj wiele osób może być nieco zaskoczonych. Zazwyczaj bowiem modele z trzema cyframi oznaczały samochody „klasyczne” – hatchbacki, sedany, kombi i tak dalej, zaś samochody z czterema cyferkami w nazwie były klasyfikowane jako SUV-y oraz crossovery. 408-ka jednak trochę to zmieni. Według wszelkich zapowiedzi, a także dwóch grafik wypuszczonych dziś przez francuskiego producenta, możemy tu spotkać się z połączeniem SUV-a, coupé oraz fastbacka. Brzmi to bardzo intrygująco, mając na uwadze fakt, iż 408 w Chinach pojawiła się jako klasyczny sedan (samochód ten trafi zaś do Państwa Środka jako 408X), choć wiele źródeł podkreśla, iż ostateczny efekt może być podobny do rozwiązań zaprezentowanych w Citroenie C5 X.

Ostateczny wygląd Peugeota 408 może być więc naprawdę oryginalny, a poznamy go już za tydzień – premiera auta odbędzie się bowiem już 22 czerwca!

Foto. Materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *