Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ogrzewanie postojowe może być świetnym sposobem na ciepło w samochodzie podczas chłodnej pogody. Za jego pomocą można prowadzić komfortowe podróże do pracy albo na ferie z całą rodziną. Kiedy warto zdecydować się na montaż ogrzewania postojowego? Zobacz najczęstsze zastosowania i zalety tego typu systemu!

Jak działa ogrzewanie postojowe?

Ogrzewanie postojowe w samochodzie, również określane jako webasto, jest typem systemu, który pozwala na uzyskanie ciepła wewnątrz pojazdu bez konieczności wcześniejszego uruchamiania jego silnika. Obecnie ogrzewanie postojowe 12v jest oferowane w wielu wariantach do wyboru, które można dobrać w zależności od swoich potrzeb i budżetu przeznaczonego na ten cel. Ogrzewanie elektryczne można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na ogrzewanie powietrzne i wodne. To pierwsze polega na podgrzewaniu powietrza, natomiast drugie podgrzewa wodę w układzie chłodzenia.

Ogrzewanie postojowe – kiedy się sprawdzi? Zobacz jego zastosowania i zalety

Ogrzewanie wodne jest efektywniejsze od powietrznego, lecz wymaga ono bardziej złożonego montażu. Z kolei powietrzne jest cichsze i prostsze w montażu, ponieważ nie wymaga ono złożonej ingerencji w układ chłodzenia. Dodatkowo ogrzewanie powietrzne przeznaczone jest do długotrwałego stosowania, dlatego może ono dobrze sprawdzić się w pojazdach na postoju.

Powyższe rodzaje ogrzewania postojowego może być również zasilane na dwa sposoby, czyli elektrycznie albo spalinowo. Elektryczne ogrzewanie jest przy tym prostsze w montażu.

Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie webasto?

Najczęściej ogrzewanie postojowe kojarzone jest z samochodami użytkowymi, na przykład z busami, samochodami dostawczymi czy taksówkami. Wtedy zapewnia ono właściwy komfort dla kierowcy i pasażerów nawet podczas długotrwałych postojów.

Warto jednak wskazać, że ogrzewanie postojowe może również przydać się w samochodach osobowych, gdzie zapewni przyjemny komfort podczas chłodnych dni.

Montaż ogrzewania w samochodzie osobowym będzie między innymi dobrym wyborem wtedy, gdy:

  • Samochód parkowany jest na parkingu zewnętrznym,
  • Chce się wygodniej podróżować do pracy ciepłym samochodem,
  • Często wyjeżdża się na ferie w góry lub w inne miejsca,
  • W samochodzie ma podróżować małe dziecko.

Jak zamontować ogrzewanie postojowe w aucie?

Najlepiej zdecydować się na firmy, które wykonują ogrzewanie tego typu na zamówienie. Można wtedy liczyć na kompleksową pomoc specjalistów w zakresie doboru właściwego modelu ogrzewania oraz jego montażu, aby działało ono niezawodnie.

Aktualnie informacje dotyczące firm wykonujących ogrzewanie typu “webasto” w samochodach różnych typów, w tym w samochodach osobowych, można znaleźć bez problemów w internecie.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *