Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czekaliśmy bardzo długo na debiut BMW M3 Touring, a wokół auta krążyło tyle samo legend, co stworzono samoróbek o nadwoziu kombi. Teraz niemiecki producent oficjalnie pokazał przejazd samochodu po torze Nurburgring, gdzie uzyskano czas 7 minut i 35.060 sekundy

Od zawsze klienci BMW oczekiwali sportowego kombi, które będzie odpowiednikiem dla Mercedesa-AMG E63 S. Przez lata jednak nic w tym temacie się nie działo, ale już przy okazji debiutu generacji G80 zapowiedziano, że w momencie wprowadzenia do oferty odświeżonej wersji, pojawi się również kombi. Teraz BMW zaprezentowało film z przejazdu po najbardziej kultowym i wymagającym torze Nurburgring, gdzie ich samochód uzyskał czas 7 minut i 35.060 sekundy. To o 10 sekund szybciej od Mercedesa-AMG E63 S, więc prognozy dla tego modelu są bardzo dobre. Czy BMW M3 Touring będzie hitem sprzedażowym?

BMW M3 Touring najszybszym kombi na Nurburgring - 7 minut i 35.060 sekundy

Co pod maską BMW M3 Touring?

Oficjalnie nie potwierdzono jeszcze tego, co znajdziemy pod maską, jednak spodziewamy się, że będzie to 3-litrowa jednostka o mocy 510 KM i 650 Nm, znana z wersji M3 Competition. Co ciekawe, nowe kombi dostępne będzie tylko ze skrzynią automatyczną i napędem na xDrive. Raczej nie ma szans, aby niemiecki producent zaoferował napęd na tył w połączeniu ze skrzynią manualną. Czy powstanie limitowana edycja z takim połączeniem? Tutaj ciężko wyrokować, ponieważ BMW lubi zaskakiwać swoich klientów wersjami specjalnymi, w których to może skutecznie przemycić różne niecodzienne rozwiązania.

Oficjalna premiera w Goodwood

Choć już widzieliśmy rekordowy przejazd na niemieckim torze, to jednak wciąż BMW nie pokazało M3 Touring bez kamuflarzu. Wiemy czego się spodziewać, jednak mimo to auto budzi naprawdę sporo emocji. BMW M3 Touring zadebiutuje na tegorocznym Goodwood Festival of Speed i już 23 czerwca 2022 roku poznamy samochód w pełnej krasie. Czy znajdzie swoich zwolenników? Zdecydowanie, ponieważ to jeden z najbardziej oczekiwanych wariantów niemieckiego producenta od lat. Niejednokrotnie pisaliśmy o ludziach, którzy byli w stanie przerobić swoje M3 w sedanie na wersję kombi, co wywoływało spore poruszenie w branży motoryzacyjnej. Teraz nie będzie już takiej potrzeby, ponieważ BMW wysłuchało swoich klientów i dostarczy gotowy samochód.

Źródło: materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *