Redaktor | Fotograf

Porsche w ostatnim czasie zdecydowanie stawia na rozwój sportowych wersji. Nie chodzi tu tylko o 911 GT3 RS czy Caymana GT4 RS. Bezkompromisową odmianę, czyli Turbo GT, otrzymał także chociażby Cayenne. Jednak czy Porsche będzie kontynuowało swoją politykę w przypadku Panamery? Ostatnio zauważony egzemplarz testowy wskazuje na pracę nad jeszcze bardziej sportową odmianą.

Porsche Panamera już od momentu premiery było uważane za jedną z najbardziej sportowych propozycji w swoim segmencie. Nie chodzi tu jedynie o stylistykę, ale także o prowadzenie i moc. Oczywiście wraz z pojawianiem się nowych generacji i liftingów pojawiały się także nowe wersje silnikowe. Oferowały one jeszcze większą moc, jednak w gamie Panamery od zawsze brakowało bezkompromisowej wersji. Szanse na taką wzrosły po pojawieniu się na rynku Cayenne Turbo GT, czyli najbardziej sportowego SUVa w historii Porsche. W przypadku Panamery szanse na pojawienie się takiej wersji także są spore.

Porsche Panamera Turbo GT nadchodzi? - testy nowej wersji

W ostatnim czasie, niemiecki producent testował Panamerę z bardziej masywnym body i felgami z śrubą centralną. Są to wyróżniki najbardziej bezkompromisowych modeli, takich jak 911 GT3 RS czy Cayman GT4 RS. Pod względem stylistycznym należy także zwrócić uwagę na kamuflaż w okolicach zderzaków. Oznacza to, że również one otrzymają nowy, zapewne znacznie bardziej agresywny, design. Sporo kamuflażu pojawiło się również z tyłu. Układ wydechowy wygląda jak w innych Panamerach, jednak jest to element, który dość łatwo zmienić. W przypadku Cayenne Turbo GT, są to dwie centralne końcówki wydechu, co wygląda znakomicie.

Porsche Panamera Turbo GT nadchodzi? - testy nowej wersji

Pod względem mocy, najmocniejszym wcieleniem Panamery jest Turbo S E-Hybrid, który rozwija 700 koni. Turbo S bez układu hybrydowego ma co prawda 20 koni mniej, jednak jest dużo lżejszy. W związku z tym, Turbo GT zapewne będzie oparte właśnie o lżejszą wersję. Ciężko póki co mówić o dacie premiery takiej odmiany. Porsche nie zdradza szczegółów, a nowa generacja Panamery ma pojawić się już pod koniec przyszłego roku. W takim przypadku, ekstremalna wersja obecnej generacji powinna trafić na rynek już niedługo.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *