Redaktor | Fotograf

Nowy Mercedes-AMG SL, zastąpił AMG GT w odmianie roadster. Stało się więc jasne, że również wersja coupe sportowego modelu, będzie bliźniacza do nowego cabrio niemieckiego producenta. Jej design póki co pozostawał tajemnicą, jednak dzięki renderowi możemy zobaczyć, jak nowe AMG GT będzie się prezentować. Rewolucji nie będzie, jednak model może się podobać.

Mercedes-AMG GT to bez wątpienia godny następca SLS AMG. W związku z jego dużą popularnością, producent zdecydował się pokazać następcę. Będzie on bazował na nowym SL Roadster, który jest teraz oferowany jedynie w odmianach AMG. Design obu modeli będzie bardzo zbliżony, możliwe że podobnie będzie z gamą silnikową. Dzięki renderowi przygotowanemu przez Kolesa.ru możemy zobaczyć design nowego AMG GT. Będzie on zwracał na siebie uwagę.

Mercedes-AMG GT - tak może wyglądać nowa generacja modelu

Faktycznie większość elementów jest bardzo podobna do AMG SL. Nie jest to jednak zły znak, ponieważ design nowego roadstera Mercedesa zdecydowanie może się podobać. W związku z tym, producent nie chce zmieniać zbyt wiele w bardziej sportowej wersji coupe. AMG GT otrzyma wiele sportowych akcentów, takich jak grill panamericana, a także cztery końcówki wydechu. Poszczególne stylistyczne smaczki będą oczywiście zależne od danej wersji silnikowej, jednak już w podstawie auto będzie efektowne. Lampy przednie i tylne zapewne bez większych zmian będą pochodziły z modelu SL. Podobnie będzie z wnętrzem, które zapewne także zostanie zaadaptowane.

Mercedes-AMG GT - tak może wyglądać nowa generacja modelu

Niestety, póki co ciężko przewidzieć, jak będzie prezentowała się gama silnikowa nowego AMG GT. Zapewne wciąż będzie się ona składała z silników V8. W przypadku modelu SL, póki co możemy wybierać spośród słabszego 55 AMG o mocy 476 koni i mocniejszego 63 AMG o mocy 585 koni. W gamie roadstera jest też wersja 43 AMG napędzana silnikiem 2.0 z nowej Klasy A. Ta jednostka rozwija 387 koni, jednak średnio pasuje do charakteru mocarnego, sportowego coupe. W gamie prawdopodobnie pojawi się hybryda E-Performance, podobnie jak w innych nowych modelach Mercedesa.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *