Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes-AMG CLE to nowy model niemieckiej marki, który ma zapełnić lukę między klasą C a klasą E. Pojawiło się właśnie nowe nagranie, na którym możemy zobaczyć ten samochód w akcji.

Zdjęcia szpiegowskie zostały wykonane podczas testów na zamarzniętym jeziorze w Skandynawii i pokazują, że samochód radzi sobie w każdych warunkach. Choć auto jest mocno zakamuflowane, to widać kilka interesujących kształtów, w tym grill, który już wcześniej pojawił się w innych modelach marki, takich jak AMG GT czy CLS. Pierwsze informacje na temat samochodu pojawiły się już kilka miesięcy temu, kiedy Mercedes-AMG CLE 63 został przyłapany w Niemczech podczas testów na autostradzie. Teraz warunki testowe były nieco bardziej specyficzne i jak widać na materiale wideo, ekipa testowa miała przy okazji niezłą zabawę.

Mercedes-AMG CLE 63 2024 - nadchodzi połączenie klasy C i E

Samochód może być napędzany przez silnik hybrydowy, zapożyczony z modelu C63. Według doniesień, Mercedes CLE ma posiadać 4-cylindrowe jednostki użyte w C63 i C43. Tym samym w topowym wariancie możemy spodziewać się mocy na poziomie około 800 koni mechanicznych i 1000 Nm. Czy to wartości, które przekonają klientów do zakupu zupełnie nowego modelu? Na ten moment nie wiadomo nic na temat osiągów, jakimi będzie legitymować się samochód oraz czy dostępne będą jeszcze inne jednostki napędowe. Wnętrze nadal jest objęte tajemnicą, ale spodziewamy się, że zobaczymy wyższy poziom wykończenia, a także nowe systemy multimedialne i ulepszone funkcje bezpieczeństwa.

Mercedes-AMG CLE 63 powinien trafić na rynek w 2023 roku, ale na razie nie wiadomo, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany. Ze względu na obfity kamuflaż i rzadko pojawiające się egzemplarze na drogach publicznych możemy spodziewać się, że premiera nastąpi nie wcześniej jak w trzecim lub w czwartym kwartale tego roku. Czy nowy model zdobędzie nowych klientów dla marki? Takie jest założenie, a na pewno będzie musiał wypełnić lukę po modelach, które zostały wycofane ze sprzedaży. Będziemy czekać na kolejne zdjęcia szpiegowskie oraz informacje na temat nowego modelu Mercedes-AMG.

Źródło: CarSpyMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *