Redaktor | Fotograf

BMW XM budzi wiele kontrowersji już od momentu premiery. Ogromny SUV bawarskiej marki jest jednak niesamowicie mocny, a także korzysta z niesamowicie zaawansowanego układu hybrydowego. Teraz przyszła jednak pora na jeszcze mocniejszą propozycję. Jest to limitowana do 500 sztuk wersja BMW XM Label Red 2023. Zapewni jeszcze więcej emocji i wzbudza jeszcze większe kontrowersje.

SUV-y od dawna przekraczają granice fizyki i absurdu. Wiele modeli jest niesamowicie mocnych i ciężkich, przez co wzbudzają skrajne emocje wśród fanów motoryzacji. Wielu z nich wolałoby korzystać z lżejszych aut. Innego zdania są jednak klienci, którzy kupują SUV-y na pęczki. W związku z tym producenci wciąż wprowadzają na rynek nowe modele. Jednym z nich jest BMW, które wprowadziło niedawno na rynek model XM. Od początku wzbudził on wiele kontrowersji, jednak bez wątpienia kupi go wiele osób. Jednak czy podobny los czeka limitowaną odmianę XM Label Red 2023? Wersja właśnie miała swoją premierę.

BMW XM Label Red 2023 — debiut najmocniejszego BMW

Pod względem stylistycznym XM Label Red 2023 znacznie odróżnia się od zwykłego modelu XM. Przede wszystkim limitowana odmiana otrzymała wiele czerwonych akcentów. Są one kontrastem dla czarnego wykończenia innych elementów modelu. Akcenty znajdziemy na grillu, dyfuzorze, lusterkach czy obramowaniach okien. Wygląda to efektownie, jednak niewielu osobom auto przypadnie do gustu. Lakier auta nie musi być czarny, jednak wiele osób zdecyduje się właśnie na taką konfigurację. Wiele czerwonych elementów znajdziemy również we wnętrzu na kratkach nawiewu i na fotelach.

BMW XM Label Red 2023 — debiut najmocniejszego BMW

Technicznie BMW XM Label Red 2023 wyróżni się znacznie większą mocą. Standardowy model rozwija moc 650 koni mechanicznych dzięki silnikowi V8 i układowi silników elektrycznych. W przypadku limitowanej do 500 sztuk edycji moc wzrośnie do poziomu 748 koni mechanicznych. Jest to ogromny przyrost, który udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki modyfikacji silnika V8. Napęd trafia na cztery koła. Silniki elektryczne zapewniają moc 197 koni mechanicznych. Przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 280 kilometrów na godzinę.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *