Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowego, sportowego SUV-a pod nazwą XM 50e. Premiera modelu planowana jest na koniec tego roku, a teraz niemiecki producent udostępnił pierwszy teaser przedstawiający samochód. Co wiadomo na temat tej nowości?

BMW XM 50e ma być kolejnym modelem marki, który łączy w sobie cechy klasycznego SUV-a i sportowego auta. Model ten pojawił się już wcześniej w doniesieniach marki, ale teraz otrzymaliśmy pierwszy oficjalny teaser przedstawiający samochód. Zgodnie z przedstawionym materiałem wideo, XM 50e zyska agresywny wygląd z dominującą, czarną osłoną chłodnicy, dużymi wlotami powietrza i niebieskimi akcentami. Na bocznych panelach pojawią się charakterystyczne naklejki z nazwą modelu, a całość zaostrzy wygląd wielkich felg.

BMW XM 50e - wstęp do świata super SUV'ów niemieckiej marki

Zanim pojawił się ten teaser, na temat XM 50e pojawiało się wiele plotek i doniesień. Według niektórych źródeł, pod maską samochodu ma pracować silnik benzynowy R6 o pojemności 3-litrów, który wraz z systemem elektrycznym będzie generować moc około 550-600 KM i 800 Nm. Dzięki takiemu rozwiązaniu, BMW XM 50e ma być w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4,5 sekundy. Pojawiły się także informacje o możliwości jazdy w trybie w pełni elektrycznym, na zasięgu wynoszącym około 70-80 kilometrów. Ten tryb jazdy ma być idealny do codziennych dojazdów do pracy czy szkoły, a przy okazji będzie pozytywnie wpływał na środowisko naturalne.

BMW XM 50e - wstęp do świata super SUV'ów niemieckiej marki

Nie wiadomo jeszcze, czy XM 50e będzie dostępne w wersji z napędem na cztery koła. Jednak już teraz można stwierdzić, że samochód będzie oferował sportowe zawieszenie, które zapewni lepszą kontrolę nad pojazdem w zakrętach i podniesie jego dynamikę. Warto też wspomnieć, że nowy SUV będzie wyposażony w systemy bezpieczeństwa i asystujące kierowcę. Będzie to między innymi adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola czy asystent parkowania. BMW XM 50e zostanie zaprezentowany na koniec tego roku, a wówczas poznamy więcej szczegółów na temat tego modelu. Na pewno jednak będzie to ciekawa propozycja dla miłośników sportowych SUV-ów, którzy szukają nowoczesnego, efektownego i dynamicznego samochodu.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *