Redaktor | Fotograf

Po głośnej premierze Coupe, czas na coś większego, więc do akcji wkracza nowe BMW serii 4 Gran Coupe, które właśnie przechodzi wymagające testy w zimowych warunkach

Kurz po zaprezentowaniu nowej serii 4 już nieco opadł. Wciąż jednak gama nadwoziowa modelu nie jest pełna. Brakuje jeszcze wersji Gran Coupe, która jest 4-drzwiowym coupe. Pierwszy raz pojawiła się w poprzedniej generacji, jednak nie odróżniała się szczególnie od serii 3 sedan. Teraz jednak z przodu pojawią się ogromne nerki, których w serii 3, poza wersją M3, nie zobaczymy. Dlatego może być ona teraz częściej wybieraną opcją, zwłaszcza dla fanów nowego designu. Nowe BMW serii 4 Gran Coupe ma zadebiutować na początku 2021 roku, a teraz możemy zobaczyć zdjęcia z intensywnych testów w zimowych warunkach.

Nowe BMW serii 4 Gran Coupe

Pomimo kamuflażu, niemal od razu możemy stwierdzić, z jaką wersją mamy do czynienia. Najprawdopodobniej jest to M440i lub M440d, czyli najmocniejsze odmiany w gamie serii 4. Zdradzają to trapezoidalne końcówki wydechu wyróżniające te wersje. Z tyłu dojrzeć można także inne lampy w porównaniu do zwykłej serii 3. Są to lampy wprost z wersji coupe serii 4. Z przodu największym wyróżnikiem są oczywiście nerki oraz zderzak, również z wersji coupe. Pomimo tego, że wersja Gran Coupe otrzymała 4 drzwi, linia dachu jest bardzo opływowa.

Nowe BMW serii 4 Gran Coupe

Gama silnikowa zapewne będzie identyczna jak w serii 4 coupe. Bazowo otrzymamy więc dwulitrowe Diesle i benzyniaki w kilku wersjach mocy. Diesle otrzymają wersje z napędem na tył lub na 4 koła xDrive, natomiast póki co benzyny można skonfigurować jedynie z napędem na tył.  Na szczycie gamy znajdą się modele M Performance. Będą to M440i oraz M440d, które otrzymają 3-litrowe jednostki. Standardowo otrzymają napęd xDrive. Za jakiś czas możemy się także spodziewać pełnej wersji M oraz hybrydy.

Nowe BMW serii 4 Gran Coupe

Oczywiście jak na BMW przystało możemy oczekiwać bogatej oferty wyposażenia. Auto będzie można skonfigurować praktycznie w dowolny sposób, jedynie najmocniejsze odmiany otrzymają w standardzie pakiet M. Wnętrze nie powinno się różnić od tych z innych wersji. Ciekawą kwestią będzie jednak praktyczność nadwozia Gran Coupe, ponieważ z tyłu może nieco brakować miejsca na głowę.

Nowe BMW serii 4 Gran Coupe

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *