Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Elektryfikacja nas już nie dziwi, a BMW ma w planach dołączenie układu elektrycznego do topowej serii M już w przyszłym roku, co widać na materiałach reklamowych kręconych w M TOWN

BMW od jakiegoś czasu prowadzi swoją kampanię reklamową zatytułowaną “M TOWN”. To takie fikcyjne miasto wypełnione samochodami BMW, gdzie zgodnie z hasłem reklamowym pewnej sieci komórkowej, ograniczenia i limity nie interesują mnie. Teraz YouTuber „Remove Before Race” został zaproszony na plan zdjęciowy do najnowszej odsłony tego cyklu i miał okazję poznać bliżej kilka ciekawych samochodów BMW. Ta wizyta zaowocowała jednak sporym poruszeniem, bo na materiale widać kilka elementów, które nie tylko zdradzają plan na przyszłość marki, ale również potwierdzają planowane modele. Poniżej kilka zauważonych szczegółów.

Będzie zelektryfikowane M

Nie jest tajemnicą, że BMW bardzo mocno rozwija swoje samochody z napędem elektrycznym, a hybrydy coraz częściej witają w konfiguratorze producenta. Wiele mówi się o tym, że nowe BMW M mogą pojawić się również w wersji w 100% elektrycznej, ale jakiś czas temu dostaliśmy zapewnienie, że nie nastąpi to w bliskiej przyszłości. Jednak na horyzoncie jest taki samochód jak BMW X8 M i tutaj już bardzo prawdopodobne jest, że do akcji wejdzie hybryda. 4-litrowe V8 ma być wspierane silnikiem elektryczny, a w rezultacie otrzymamy 750 KM i około 1000 Nm. Ma to być flagowy SUV marki, który zostanie w pełni zaprojektowany przez dział M. Oprócz tego ma powstać X8 M45e M Performance.

BMW M3 Pickup

Na nagraniu YouTubera widać, jak po “M TOWN” jeździ M3 pickup. Jest to auto zbudowane na 1 kwietnia 2011 roku i był to taki żart, bo przecież nie powstało nigdy masowo produkowane E92, jako pickup. Jednak na tym aucie mamy naklejkę, która głosi “ELECTRIC Service M TOWN” i do tego numer 089 26 2021. 26 i 2021 są pogrubione i nie jest to przypadek. Może to oznaczać, że zelektryfikowane BMW M pojawi się w 26 tygodniu 2021 roku. Przypada to na daty 28 czerwiec – 4 lipiec. Zapisujemy tę datę w kalendarzu i czekamy, czy nasze przypuszczenia się potwierdzą. Właśnie wtedy możemy zobaczyć nowe X8 M, ale czy tak się stanie?

Jest jeszcze jedna opcja, wiemy o pracach nad BMW i4. Ma to być auto, które będzie mocniejsze od M4, ale nie będzie oznaczone jako i4 M. Może BMW zmieniło plany? Oznaczenie M trafi na elektryka? W końcu mają to być auta wywołujące niesamowite emocje, a tak właśnie będzie przy mocy ponad 500 KM, co w przypadku elektryka zapewni sporego “kopa”.

M3 Touring na żywo

Oprócz wspomnianego wyżej pickupa, w reklamie pojawia się nowe BMW M3 Touring. O tym aucie wiemy już oficjalnie od producenta, ale nie widzieliśmy go jeszcze w pełnej krasie. Na stopklatce widać, jak mężczyzna siedzi w bagażniku Touringa i czyta gazetę. Stylistyka tego auta wpasowuje się dokładnie w to, czego byśmy oczekiwali – potężny dyfuzor, duży bagażnik i cztery końcówki wydechu, zwiastujące ogromną moc. Rywalem dla BMW M3 Touring będzie Audi RS4, które w tym przypadku będzie się bronić, a to bawarski produkt będzie atakować pozycję lidera. Jak wypadnie nowe “kombi” od BMW? O tym mamy przekonać się dopiero w okolicy 2022/2023 roku. Do tego czasu pozostaje nam tylko wyłapywać najciekawsze smaczki w reklamach.

BMW M3 Touring

Jeśli was ciekawi samo M TOWN, to być może nie wiecie, że Warszawa również występowała w roli “gospodarza”. Pierwszy film z M TOWN powstał właśnie na ulicach naszej stolicy. Możecie zobaczyć go poniżej, chociaż jest to materiał sprzed ponad 2 lat. W międzyczasie nagrywano w Warszawie filmy reklamowe dla nowej serii 4, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Foto. Motorsport.tv

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *