Redaktor | Fotograf

Podczas zimowych testów w Szwecji został przyłapany nowy Mercedes klasy C i już wiemy, że nie będzie rewolucji w stosunku do poprzednika.

Praktyczna odmiana nowej klasy C jest już poddawana zaawansowanym testom. Niestety największą rewolucją w nowym modelu będzie najprawdopodobniej odejście od silnika V8 w modelu 63 AMG. Choć w przypadku nadwozia kombi powinno to boleć nieco mniej. W tym przypadku liczy się przede wszystkim praktyczność, a ta powinna stać na naprawdę dobrym poziomie. Ciężko w końcu o regres, tym bardziej, że w ostatnich latach samochody raczej rosną. Premiery możemy oczekiwać już w przyszłym roku.

Nowy Mercedes klasy C kombi

Oczywiście kamuflaż jest bardzo mocny, więc ciężko dostrzec nowe wyróżniki klasy C. Jednak jednym, co rzuca się w oczy jest duże podobieństwo do poprzednika, zwłaszcza z tyłu. Przód zapewne będzie identyczny jak w wersji sedan nowej klasy C. Więcej zmian zajdzie we wnętrzu. Tutaj zobaczymy prawdopodobnie układ podobny do tego z nowej klasy S. A zatem pośrodku znajdziemy dwa pionowe wyświetlacze, choć oczywiście będą one nieco mniejsze niż we flagowej limuzynie, a zegary będą podobne do tych z klasy A.

Nowy Mercedes klasy C kombi

Najwięcej zmian zajdzie oczywiście od strony technicznej. Poprawiona platforma MRA pomoże wprowadzić więcej wersji hybrydowych. Silniki powinny oferować 4 lub 6 cylindrów. W wersji AMG musimy się spodziewać utraty benzynowego V8 na rzecz hybrydy z 4-cylindrową jednostką a 45 AMG. Napęd standardowo będzie trafiał oczywiście na tylną oś, jednak w większości wersji opcją będzie napęd na 4 koła 4Matic. W przypadku wersji kombi, możemy także oczekiwać wersji All-Terrain, podobnej do tej oferowanej teraz w klasie E. Powinna ona być nieco uterenowiona i będzie oferowała napęd na 4 koła w standardzie. Będzie konkurentem A4 Allroad.

Nowy Mercedes klasy C kombi

Choć do premiery zostało jeszcze nieco czasu, klasa C jest intensywnie testowana. Mercedes chce, aby model był jak najbardziej dopracowany, ponieważ jest on jednym z ważniejszych modeli marki. Oczywiście na początku zaprezentowane zostaną zwykłe wersje, natomiast później dołączą bardziej sportowe AMG. Wersja kombi prawdopodobnie nie będzie oferowana na rynku północnoamerykańskim, ale u nas możemy spodziewać się, że nowy Mercedes klasy C zawita do salonów.

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *