Moto Fest Jurków

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Tegoroczne lato już oficjalnie za nami, ale nie brakuje jeszcze dobrych imprez. Moto Fest w miejscowości Jurków miał sporo do zaoferowania.

Jurków powiatu brzeskiego to wieś położona tuż nad Dunajcem w gminie Czchów na południowy wschód od Krakowa. Miejscowość ta cieszy się jednak sporą popularnością wśród turystów za sprawą jednego obiektu — kąpieliska “Chorwacja”. Ten powstały poprzez zalanie wyrobiska żwiru ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy co roku przyciąga spore grono turystów. Kąpiele i inne atrakcje wodne to jednak nie wszystko, co obiekt ma sobą do zaoferowania. Dla nas, fanów motoryzacji również znajdzie się coś ciekawego za sprawą grupy Street Elite. Niedawno odbył się Sushi Fest, zbierający na plaży kąpieliska samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak dla wielu była to jedynie przystawka przed daniem głównym. Chodzi mianowicie o Moto Fest, czyli o prawdopodobnie największej motoryzacyjnej imprezie nie tylko w miejscowości Jurków, ale też na wschód od Krakowa.

Moto Fest Jurków

Moto Fest to już coroczna impreza na kąpielisku Chorwacja w miejscowości Jurków, a każda kolejna edycja tylko zwiększa jej popularność. W tym roku festiwal odbył się w weekend od piątku 24. do niedzieli 26. września. Głównym sponsorem wydarzenia stał się sklep mtuning.pl. W tym roku na zwiedzających ponownie czekała cała masa atrakcji.

Moto Fest Jurków

Niemal cały obszar imprezy, od parkingów przy domkach letniskowych po plażę wypełniony był zmodyfikowanymi projektami przeróżnego typu. Dosłownie każdy mógł znaleźć coś w swoim guście — czy to fani klasycznych amerykańskich muscle, zmodyfikowanych JDM czy klasyków z Europy. Pojazdy co chwilę zmieniały swoje miejsce, szczególnie na plaży, która była sercem całej imprezy, przez co nie groziła nam monotonia. Atmosferę umilały sety sześciu DJ’ów na dwóch scenach, pod którymi rozgrywano również liczne konkursy z nagrodami.

RX7 FC

Nie zabrakło również atrakcji dla osób chcących jednak obserwować samochody w ciekawszej akcji. Na pozbawionym wody dnie basenu mogliśmy nie tylko zobaczyć drifty w wykonaniu grupy Ginats Drift oraz niebieskiej RX-7 z Next Level Drifting, ale też wykupić przejazd na siedzeniu pasażera. Dalej na plaży obok szaleli kierowcy terenówek, którym nie raz zdarzyło się ugrzęznąć na specjalnie usypanych wzniesieniach. Do tego doszły również pokazy kaskaderskie skoków na motocrossie, przeloty helikopterem oraz przepływające po jeziorze skutery wodne. Prawdziwą furorę na tegorocznej edycji festiwalu zrobiła jednak obecność Poczciwego Krzycha, YouTubera z Ekipy Friza.

BMW M2

Mówiąc o całej imprezie nie wspomnieć o samochodzie-wizytówce całego Moto Festu, który to znalazł się na plakatach wydarzenia. Był nim oczywiście żółty Nissan Skyline R32 z poszerzeniem Pandem i osadzony na felgach Work Rezax. Pojazd ten gościł już co prawda między innymi na tegorocznym Japfescie, jednakże zobaczenie go na piaszczystej plaży kąpieliska robiło ogromne wrażenie nie tylko na zdjęciach, ale przede wszystkim na żywo.

Nissan Skyline R32

Foto. Maksymilian Kender

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *