Jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu motoryzacyjnym, New York Auto Show, zostaje przełożone z powodu epidemii. Po fali odwołań oraz zmian terminów targów ta decyzja była już pewna, a teraz została oficjalnie potwierdzona.

Właśnie doszła do nas informacja prasowa, z której wynika, że kolejne targi motoryzacyjne, New York Auto Show 2020, zostają przełożone. Przyczyną oczywiście rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Jak wynika z oficjalnych doniesień wystawa rozpocznie się 28 sierpnia, a zakończy 6 września.“Podejmujemy ten odważny krok, aby chronić naszych uczestników, wystawców i wszystkich uczestników przed koronawirusem” – powiedział Mark Schienberg, prezes Greater New York Automobile Dealers Association, organizacji, która jest właścicielem i prowadzi New York Auto Show.

New York Auto Show

Prezes organizacji podkreśla również, że decyzja o zmianie daty targów nie była dla niego łatwa. Tłumaczy, że w tym momencie najważniejsze jest dobre samopoczucie uczestników oraz obiecuje, że zmiana terminu nie odbiję się negatywnie na jakość eventu. Targi zgodnie z planem miały rozpocząć się 10 kwietnia i potrwać do 19 kwietnia. Jest to już drugie, duże wydarzenie motoryzacyjne odwołane z powodu wirusa. Tydzień temu z tego samego powodu, na kilka dni przed rozpoczęciem, ofiarą padł salon w Genewie. Warto dodać, że nasze rodzime targi w Poznaniu, które miały odbyć się pod koniec marca, również zostały przeniesione na późniejszy termin (czerwiec).

Według najnowszych informacji CDC ( Centers for Disease Control and Prevention) w USA odnotowano 647 przypadków zachorowań na koronawirusa w wyniku, których zginęło 28 osób. Stan Nowy York jest drugi na liście pod względem przypadków zarażenia, co z pewnością wpływa w dużym stopniu na decyzję odwołującą salon motoryzacyjny w Nowym Yorku. W tym przypadku nie można było postąpić inaczej, bo zdrowie jest najważniejsze.

New York Auto Show

Foto. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *