Moto Fest 2022

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Tegoroczna edycja Moto Fest 2022 odbyła się dniach 10-12 czerwca, tradycyjnie na terenie kąpieliska Chorwacja w Jurkowie.

Pandemia wydaje się już dawno za nami. W 2022 zatem, jak co roku, Street Elite przygotowało kolejną edycję eventu Moto Fest w Jurkowie. Event tradycyjnie odbył się na terenie kąpieliska Chorwacja, które ponownie zagwarantowało niesamowitą atmosferę tego wydarzenia. Tegoroczna edycja bez wątpienia przebiła tę z zeszłego roku, co tylko potwierdziły liczby. W szczytowym momencie na zlocie obecne było 514 samochodów, nie wliczając w to pojazdów wystawionych na stoiskach sponsorów, strefie driftu oraz off-roadu.

Moto Fest 2022

Sercem zlotu ponownie stała się plaża kąpieliska, gdzie w malowniczej scenerii rozstawione były różnego rodzaju samochody. Swoje projekty prezentowali nie tylko “lokalsi”, ale również osoby, które przybyły z różnych części Polski. Co najważniejsze, ogromna różnorodność sprawiała, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od aut europejskich, po legendy JDM, amerykańskie muscle cary na pojedynczych egzotykach kończąc. Dla właścicieli czekały oczywiście nagrody, w kategoriach za najlepszy samochód, najlepsze car-audio czy paru innych.

Moto Fest 2022

Jak co roku organizatorzy zadbali o całą masę atrakcji dla zwiedzających, nie pozwalając na nudę na przestrzeni całego weekendu. Ponownie wróciły pokazy driftu na dnie basenu, gdzie do lokalnego zespołu Giants Drift dołączyli goście. KApart Silniki wraz MGarage Motorsport przywieźli swoje GT86 z 2JZ o mocy 850KM, BMW E46 z ponad 700-konnym 2JZ oraz M2 z ponad 1000-konnym V8 LSX. Wróciła również strefa off-road, gdzie, podobnie jak w przypadku pokazów driftu, zwiedzający mogli wykupić przejazd na fotelu pasażera. A jakby tego było mało, ponownie dostępne było heli-taxi, pozwalające na lot helikopterem ponad zlotem i jego okolicami. Wisienką na torcie była oczywiście scena z DJ-ami, która w nocy zamieniła ten zlot samochodowy w pełnoprawny festiwal muzyczny.

Land Rover

Oczywiście, format imprezy nie zmienił się zbytnio względem poprzedniej edycji. Jednak jeśli coś dobrze działa, to po co to zmieniać? Moto Fest w roku 2022 ponownie dostarczył, a wielu na pewno z będzie czekać na przyszłoroczną edycję z niecierpliwością.

Ford GT40

Foto. Maksymilian Kender

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *