Toyota Chodzeń

30 czerwca na torze Jastrząb odbyło się wydarzenie z serii Toyota Gazoo Racing Day stworzone we współpracy z Toyota Chodzeń.

Takie wydarzenia w naszym kraju nie zdarzają się często, szczególnie w dobie pandemii. Jednakże Grupa Chodzeń, która ma w swoim posiadaniu kilka salonów Toyoty, Lexusa i Maserati na terenie całej Polski, postanowiła wyjść naprzeciw swoim klientom i pasjonatom motoryzacji, organizując wydarzenie Toyota Gazoo Racing Day. Jak sama nazwa wskazuje, event powstał we współpracy z zespołem fabrycznym Toyoty – Gazoo Racing – który wspiera ekipę Toyota Chodzeń podczas startów w GT4 European Series.

Toyota Chodzeń Supra GT4

Osoby obecne wczoraj na torze Jastrząb, który jest położony około 30 kilometrów na południe od Radomia, otrzymały niepowtarzalną okazję przetestowania znacznej części pojazdów, które oferuje w swoich salonach Toyota Chodzeń. Nie skończyło się jednak tylko na jazdach próbnych.

Lexus LS 500h

Uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić na płycie poślizgowej działanie systemów bezpieczeństwa w najnowszych Lexusach ES i LS, po czym na kolejnym stanowisku przetestować Toyotę CH-R GR Sport oraz najnowsze wcielenie Toyoty Corolli GR Sport w trzech wariantach nadwozia i na własnej skórze poczuć, jak zmienia się ich zachowanie w warunkach ograniczonej przyczepności w zależności od wariantu auta. Podczas jazdy po płycie poślizgowej z łatwością można było wyczuć zmianę w zachowaniu auta i w działaniu systemów bezpieczeństwa w zależności od tego, czy jechaliśmy hatchbackiem, sedanem, kombi czy SUV-em.

Toyota Chodzeń Tor Jastrząb

Oprócz samych testów aut na śliskiej nawierzchni, uczestnicy otrzymywali również od ekspertów porady dotyczące swojej własnej jazdy, ogólnego zachowania przy poruszaniu się w trudnych warunkach oraz byli w stanie poznać nowe techniki kierowania, które w kryzysowych sytuacjach mogą być naprawdę przydatne. Przeszli oni również szkolenie pierwszej pomocy skupione na ratowaniu osób rannych w wypadkach samochodowych.

GR Yaris

Kolejnym niezwykle ciekawym punktem eventu z pewnością była możliwość wypróbowania się w sesji Time Attack za kierownicą najnowszej Toyoty GR Supry oraz Lexusa LC500. Uczestnicy podzieleni na pary mogli potem porównać swoje czasy. Nasz redakcyjny pojedynek zakończył się remisem – udało mi się pokonać Maksa za kierownicą Lexusa, zaś on nie zostawił mi żadnych szans w starciu GR Suprą.

Toyota Chodzeń

Wisienką na torcie całego eventu była jednak możliwość przejechania się na fotelu pasażera perełkami ze stajni Toyoty Chodzeń i Gazoo Racing – Toyotą GR Yaris oraz Toyotą GR Suprą GT4, którą Antoni Chodzeń i Piotr Chodzeń ścigają się w GT4 European Series. Obaj kierowcy w pełnym rynsztunku bojowym zabierali gości na przejażdżkę po torze, na którym ciasne zakręty, różnice wysokości i prędkość, jaką osiągały oba pojazdy przywoływały na myśl kolejkę górską. Dla każdej osoby, która miała okazję zasiąść w tych samochodach, możliwość poczucia przeciążeń, z którymi zmagają się zawodowi kierowcy to z pewnością świetne doświadczenie.

Toyota Chodzeń

Poza wszystkimi samochodami Toyoty i Lexusa, na torze pojawiło się również auto, które towarzyszyło Grupie Chodzeń przez dobrych kilka lat w wyścigach GT4 – Maserati Granturismo MC GT4, które na tym konkretnym evencie pełniło rolę pokazową i pewnego rodzaju statycznej maskotki grupy.

Maserati Granturismo MC GT4

Toyota Gazoo Racing jako marka Toyoty powstała nie tak dawno temu i chcemy ją po prostu bardziej promować w Polsce jako Grupa Chodzeń, ale także jako grupa zajmująca się motorsportem. Nie tylko sprzedajmy auta, ale także się nimi ścigamy. Jesteśmy pasjonatami i chcemy zarówno naszym klientom, jak i tym potencjalnym pokazać, że jest w tym coś więcej niż tylko sprzedaż.

Antoni Chodzeń
Piotr Chodzeń Antoni Chodzeń
Piotr Chodzeń (pierwszy plan) i Antoni Chodzeń (dalszy plan)

Dzisiaj Grupa Chodzeń we współpracy z Toyota Gazoo Racing pojawiła się w Trójmieście ze swoim całym dostępnym arsenałem. Nie ma wątpliwości, że takie wydarzenia są w naszym kraju potrzebne, by promować motorsport oraz pokazywać, że auta mogą dać potencjalnym kupcom coś więcej niż tylko niezawodność i możliwość przemieszczania się z punktu A do B. Cały wczorajszy event był nastawiony na generowanie pozytywnych emocji z obcowania z różnymi autami i Grupie Chodzeń zdecydowanie taki efekt udało się wywołać!

Toyota Supra

Foto. Maksymilian Kender

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *