Siódma edycja Japfest, jednego z największych festiwali motoryzacji japońskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, ucieka z Legnicy i w 2020 roku odbędzie się na torze Poznań.

Impreza ulokowana od 2016 roku w Legnicy w województwie dolnośląskim z roku na rok zdobywała coraz większy rozgłos i zwiększała swoją powierzchnię. Przez sprzedaż i prywatyzację części poradzieckiego lotniska, na którym odbywała się owa impreza, organizatorzy zostali bez sporego kawałka ziemi i musieli byli szukać nowych rozwiązań. Tym bardziej, że także pozostała część obszaru ma zostać przeznaczona do funkcji związanych z produkcją, wszelakiej maści usługami i magazynami. Jednym zdaniem – powstaną tam składy oraz hale magazynowe.

Sprawiło to, że siódma edycja Japfestu przenosi się na renomowany tor w Poznaniu, który każdego roku gości szereg różnych eventów motoryzacyjnych. Stolica województwa wielkopolskiego jest obok Warszawy najważniejszym punktem na mapie motoryzacyjnej Polski, a ten tytuł sankcjonują m.in. targi Poznań Motor Show, na których zawsze pojawiają się najwięksi producenci aut z całego świata (psst, będziemy także i my). Promotorzy nie ukrywają, że zorganizowanie Japfestu w ,,Mekce motorsportu w Polsce” było ich odwiecznym marzeniem, a problemy z ulokowaniem następnej edycji tego eventu na Dolnym Śląsku tylko przyspieszyły realizację planów.

Organizatorzy oferują to, co zawsze oraz jeszcze więcej: już na ten moment ponad 500 samochodów z całej Europy, próby czasowe, zawody w drifcie i wyścigu równoległym (Drag Wars), Strefa Japońskiej Kultury, wystawy międzynarodowych firm tunerskich i demo carów i wiele więcej. Będzie to trzeci obiekt, na którym będzie organizowany Japfest. W latach 2014-2015 odbywał się on na nieistniejącym już torze Rakietowa we Wrocławiu, a w latach 2016-2019 na płycie poradzieckiego lotniska w Legnicy oraz na torze Krzywa (tylko próby czasowe).

Dla Japfestu to zdecydowanie krok naprzód – miejsce organizacji z wyścigowym rodowodem, większy rozgłos dzięki renomie samego toru i ulokowanie się bliżej centrum Polski to spore bonusy dla organizatorów. Owe wydarzenie co roku ściągało do Legnicy tysiące fanów motoryzacji nie tylko z Polski, ale też z całej Europy. Dla tego miasta z pewnością jest to duża strata. Siódma edycja Japfestu odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2020 roku na Torze Samochodowym Poznań FIA Racetrack.

Foto. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *