Tuning Show Expo

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Lato już za nami a sezon powoli dobiega końca. Na jego zakończenie w Krakowie dziewiątego października odbyło się Tuning Show Expo.

Lato już za nami, jesień już w pełni, a zima zbliża się w sposób nieubłagany. Wypadałoby więc w jakiś sposób uczcić koniec sezonu 2021. Idealną okazją na to były targi Tuning Show Expo, które odbyły się dziewiątego października w Krakowie.

Tuning Show Expo

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie dziesiątej rano, a zakończyła o osiemnastej. Wydarzenie odbyło się nie tylko w budynkach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO w Krakowie, ale również na jego parkingach. Samochody wystawione były bowiem zarówno wewnątrz hal, jak i zewnątrz przed nimi. Jednak mimo wszystko to właśnie pod dachem było najciekawiej. Nie chodzi mi jednak tylko o fakt dość chłodnej temperatury na świeżym powietrzu. Bowiem to właśnie to, co mogliśmy znaleźć wewnątrz budynków, robiło największe wrażenie.

Na dwóch ogromnych halach centrum Expo oraz korytarzach między nimi poustawiane zostały samochody wszelakiego rodzaju. Fani motoryzacji każdego typu mogli znaleźć coś dla siebie. Gustujesz w egzotycznych supersamochodach? Przy głównej scenie rozstawione były najlepsze okazy jak Huracany, AMG GT czy nawet R8 od Maxton Design. Jesteś fanem JDM? Dla ciebie znalazło się nawet stoisko organizatorów festiwalu Japfest, pod którym stał ich GT-R i Silvia. Wolisz samochody czysto rajdowe? A może klasyczne amerykańskie muscle-cary? Obok rajdówek Grzegorza oraz Karola Dudy znalazło się miejsce dla zaparkowanego Shelby Cobra i innych aut zza Atlantyku.

Maxton Design

No właśnie, jak sami możecie wywnioskować, Tuning Show Expo pochwalić się mogło nie tylko pokaźną wystawą pojazdów, ale też bogatą liczbą gości. Legenda polskiej scenie rajdów samochodowych oraz gwiazda TVN Turbo w postaci Grzegorza Dudy była oczywiście jedną z kilku gwiazd motorsportu. Do nich zalicza się również między innymi zawodowy drifter Tobiasz Puścian czy kilku innych zawodników znanych z rajdów, czy wyścigów.

Grzegorz Duda

Nie zabrakło również osób, które swoją popularność zyskały w Internecie. Na targach zjawił się Poczciwy Krzychu, znany ze swojego kanału YouTube oraz cieszącej się ogromną popularnością Ekipy Friza. Swoje stoisko mieli również organizatorzy Japfestu oraz Flatout Power Festiwal, czyli Michał i Marta, udzielający się w sieci na swoim kanale oraz social media jako Fast Family. Do tego oczywiście dochodziły różne reklamujące się firmy jak chociażby Illegal Night czy wspomniany wcześniej Maxton Design. Wielu spośród wymienionych miało odrobinę czasu do przekazania swoich doświadczeń na głównej scenie, która gościła również licytację TurboPomocy.

Turbopomoc

Omawiane targi były prawdopodobnie jednymi z ostatnich tego typu polskich wydarzeń w obecnym sezonie. Nam pozostaje zatem przeczekać zimę w oczekiwaniu na jeszcze lepszy rok 2022.

Foto. Maksymilian Kender

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *