Redaktor | Fotograf

Obecna generacja Forda Mondeo jest już z nami dość długo. Nie ma się więc co dziwić, że producent powoli będzie się szykował do wprowadzenia nowej generacji. Wraz z nią nadejdzie nowa, przełomowa stylistyka. Te rendery pokazują, że może być ona bardzo nowoczesna, a wręcz futurystyczna. Bez wątpienia będzie to jeden z najciekawszych modeli producenta.

Mondeo to jeden z najważniejszych modeli Forda. Nic więc dziwnego, że każda generacja wprowadza coś nowego i wyznacza kolejne standardy. Na początku lat 2000. producent zaskoczył nas nowym designem nazwanym “New Edge”, jednak sporo już minęło od tych czasów. Poprzednia generacja Mondeo także jest już na rynku od dłuższego czasu, trafiła na drogi w 2014 roku, w związku z czym przyszło nam oczekiwać jej następcy. Ten nadejdzie prawdopodobnie już niedługo, bo w 2024 roku. Ma przynieść sporo nowości, w tym kompletnie odświeżoną stylistykę.

kolejna generacja Forda Mondeo

Dzięki renderom, możemy zobaczyć, jak będzie prezentowało się nowe Mondeo. Zostały one przygotowane przez KDesignAG. Faktycznie, według grafików, nowy design Forda wprowadzi sporą rewolucję. Przód zostanie zupełnie zmieniony. Choć oczywiście grill zachowa swój charakterystyczny kształt, zostanie powiększony. Lampy staną się smuklejsze i ostrzej zarysowane. Wykonane oczywiście w technologii LED, będą miały agresywny kształt. Całość przodu będzie nieco bardziej kwadratowa i masywna.

kolejna generacja Forda Mondeo

Z tyłu głównym wyróżnikiem ma być pas LED biegnący przez cały bagażnik. Jest to bardzo popularne w prezentowanych obecnie modelach, więc niewykluczone, że i Ford podąży za tą modą. Również tył będzie nieco bardziej masywny i mniej opływowy. Zapewne również w środku dojdzie do wielu zmian. Niestety, przygotowane rendery nie obejmują wnętrza Mondeo. Niestety, póki co możemy się jedynie domyślać co przyniesie czas. Do prezentacji nowej generacji modelu pozostało jeszcze sporo czasu, więc sam producent zapewne jeszcze będzie wielokrotnie zmieniał design auta. Miejmy jednak nadzieje, że Mondeo jeszcze sporo namiesza w swojej klasie. Niestety, następca będzie dostępny prawdopodobnie jedynie w Chinach.

Render: Behance.net/KDesignAG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *