Redaktor | Fotograf

Oto co wyjdzie po połączeniu części wielu innych modeli – Fiat Punto 2024. Z pewnością wygląda futurystycznie, jednak czy takie coś ma szansę powstać? Jeśli tak, prawdopodobnie przyjmie formę podobną do tej z renderów. Choć z pewnością nie będzie identyczne.

Klasyczny Fiat Punto z pewnością był w swoich czasach obiektem pożądania wielu. Choć był to prosty przedstawiciel segmentu B, odznaczał się nowoczesną konstrukcją i ciekawym designem. Jeśli ten sposób tworzenia samochodu tej klasy przetrwałby do naszych czasów, jak wyglądałoby Punto w 2024 roku? Choć ten model nie jest już kontynuowany, KDesign AG pokusiło się o stworzenie renderu. Według niego, model Fiata faktycznie zachowa swoje cechy, więc nadal wygląda nowocześnie i stylowo.

Fiat Punto 2024

Z tyłu widać ciekawą wariację ponownego wykorzystania świateł z Volvo. Pasują one bardzo dobrze, przywodząc na myśl rozwój lamp tylnych z Grande Punto. Na klapie znalazł się duży napis FIAT, podobny do tych z nowych modeli włoskiego producenta. Na dole pojawiły się dwie końcówki wydechu, zapewne atrapy. Całość renderu Punto jest oparta o Opla Corsę, co można zauważyć po charakterystycznych, krótkich tylnych drzwiach. Fiat zapewne pokusiłby się o nieco bardziej praktycznie rozwiązanie, które pozwoliłoby na łatwiejsze wsiadanie do tyłu.

Fiat Punto 2024

Przód samochodu to dalsze wykorzystanie nadwozia Opla Corsy. Choć trzeba przyznać, że charakterystyczny nowy grill Fiata dobrze pasuje do reszty. Tu podobieństwa do innych generacji Punto już się jednak kończą. Jest znacznie bardziej agresywnie i sportowo. KDesign AG pokusiło się także o stworzenie wnętrza Punto z 2024 roku. Dominuje tam duży ekran na desce rozdzielczej, a także wirtualne zegary. Skrzynia jest oczywiście automatyczna, i roboczo zapożyczona z Peugeota. Całość wygląda jednak naprawdę nieźle i zapewne nikt by się nie obraził, gdyby Fiat oferował podobne wnętrza w swoich modelach. Oby graficy zajmujący się stworzeniem renderów poszli za ciosem i pokazali, jak mogłaby wyglądać sportowa odmiana Abarth takiego Punto. Z pewnością byłoby ciekawie.

Render: KDesign AG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *