Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

M3 sedan funkcjonuje w gamie modelowej, ale M3 kombi to takie auto, które każdy by chciał, ale nie można go mieć, chyba, że samemu się je zrobi, co też już widzieliśmy

Widzieliśmy już kilka przeróbek serii 3 Touring na M3 Touring, co wcale nie jest takie łatwe jak się wydaje, jeśli chcemy zrobić to porządnie. Ci, którzy chcieli mieć auto w stylu 1 do 1 jak M3 to poza samym przełożeniem silnika, musieli dostosować zderzaki, wnętrze, zawieszenie i wiele innych elementów, co łącznie dawało naprawdę ogromne koszty. Takie auta wyglądały naprawdę wyjątkowo i były unikatami, bowiem na całym świecie powstało kilka-kilkanaście takich przeróbek, czyli znacznie mniej niż liczba egzemplarzy oficjalnego M3 sedan. Teraz jednak okazuje się, że jest szansa na ujawnienie takiego samochodu w nadwoziu Touring w oficjalnej dystrybucji. O co dokładnie chodzi?

M3 Sedan

Otóż jak donosi BMWBlog, w Monachium, mądrzy ludzie postanowili zaakceptować projekt stworzenia kombi na bazie sedana M3. Długo na to czekaliśmy, ale w końcu się udało. No dobra, ale kiedy zobaczymy go w sprzedaży albo chociaż jakiś szkic? Jeśli już się ucieszyliście, że będzie to przy okazji najbliższej premiery nowego M3 i M4 za około miesiąc to mamy smutne informacje – niestety nie. M3 Touring może pojawić się na rynku nie wcześniej niż w 2023 roku i ta data wcale nie jest przypadkowa. Bowiem jeśli w tym roku ujrzymy nową generację M3 to właśnie za 3 lata przypada okres jej odświeżenia, więc można przy okazji wprowadzić nowy wariant.

M3 Sedan

O tym co będzie pod maską ciężko spekulować, ale jeśli przeniesiemy silniki z M3, które pojawi się za miesiąc to mówimy o jednostce 3.0 R6, generującej od 480 do 510 KM w zależności od wersji. Z tego co wiemy to seria 4 ma pojawić się w wersji elektrycznej i taki rodzaj napędu ma generować największą moc spośród wszystkich dostępnych wariantów w tej serii. Czy to również dotknie serii 3, a tym samym zobaczylibyśmy i3 Touring? Ciężko powiedzieć, bo nie widzieliśmy jeszcze elektryka kombi od BMW, nawet na planach i projektach. BMWBlog podaje swoje źródło tej informacji jako prawdziwe i wiarygodne, więc nam pozostaje tylko czekać i patrzeć co BMW nam pokaże.

Foto. zer.o.wt via Instagram Źródło. BMWBlog

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *