Redaktor | Fotograf

Premiera nowego BMW M3 i M4 to gorący temat od kilku miesięcy, ale teraz znamy datę i jesteśmy naprawdę blisko poznania pełni prawdy na ich temat

Debiut nowej generacji serii 4 był bardzo kontrowersyjny. Podzielił on zwolenników BMW, tak jak niegdyś model E60. Szczególne niezadowolenie wywołał przód modelu, który ma ogromne pionowe nerki. Jednak co będzie z nową generacją modeli M, które są najbardziej pożądane i rozpoznawalne? Wszystkich zastanawia teraz, jak będzie wyglądał model M3 i M4. Czy niemiecka marka pójdzie za ciosem i przód nowych modeli pozostanie dość kontrowersyjny? Czy jednak będzie przypominał ten z serii 3? Z ostatnich zdjęć szpiegowskich możemy zauważyć, że najbardziej prawdopodobna jest ta pierwsza opcja.  Poza tym drobnym szczegółem powinno to być świetne auto, które zachowa charakter poprzednich modeli.

M3 i M4

Model, który zostanie pokazany 23 września otrzyma wyjątkowy lakier Isle of Man Green. Będzie to ciemna zieleń, która wraz z Shadow Line, na pewno będzie się prezentować wyjątkowo dobrze. Poza tym auto będzie w wersji Competition, więc będzie wyposażone w 20 calowe felgi. Poza M3, zobaczymy także M4 w kolorze Sao Paolo Yellow.

Szczególnie pod względem technicznym będzie to przełomowa generacja. Poza wersją z napędem na tył, która trafi do salonów jako pierwsza, otrzymamy również możliwość zamówienia M3 i M4 z napędem na wszystkie koła. Zdecydowanie przyciągnie to dużo osób, które chciały bardziej ucywilizowanego auta na co dzień, a musiały się zadowolić M440i z napędem xDrive. Silnik będzie podobny do tego pochodzącego z X3 M i X4 M. Zatem do dyspozycji będzie rzędowa szóstka o mocy 480 koni w wersji standardowej i 510 koni w wersji Competition.

M3 i M4

Po premierze auto zapewne trafi do konfiguratorów BMW, a na początku 2021 roku będziemy je mogli ujrzeć na drogach publicznych. Czy pomimo kontrowersyjnego designu nowe M3 i M4 zyskają fanów? Dzięki ciekawym rozwiązaniom technicznym i zachowaniu charakteru poprzednich generacji na pewno tak! Dodatkowo, wielce prawdopodobne jest, że za 2 lata do oferty wkroczy wersja kombi, która również będzie niezwykłym przełomem w historii modelu M3.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *