Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zapowiedź nowej nowej Skody Enyaq iV pokazuje nam czego możemy się spodziewać i dlaczego ten model ma być wyjątkowy w gamie modelowej

Takie premiery jak Skoda Enyaq iV to wielkie wydarzenie dla producenta, bo to pewien przełom, który niesie za sobą spore zmiany i otwiera zupełnie nowy rynek. Pomaga w tym wszystkim platforma MEB, czyli dziecko grupy VAG, w które zainwestowano ogromne pieniądze, ale dzięki temu jest możliwym, aby zbudować samochody elektryczne na wiele sposobów. Skoda po raz pierwszy buduje auto od podstaw elektryczne, co jest sporym wyzwaniem, szczególnie, że nie pojawią się w gamie jednostki spalinowe (nawet później). Dlatego też nie cichnie temat nowego elektryka, a sam producent pokusił się o podkręcenie atmosfery kolejną zapowiedzią. Tym razem padło na niezwykle ważny detal.

Enyaq

Przedstawiono dwa zdjęcia i oba dotyczą świateł nowej Skody Enyaq iV. Jedno zdjęcie przedstawia przednie reflektory, a drugie tylne lampy. Co się wyróżnia to kolor tylnego elementu, bowiem jest to odcień fioletowego. Przednie światła to oczywiście technologia w pełni LED’owa, której znakiem rozpoznawczym mają być “rzęsy” umieszczone pod sześciokątnym elementem świetlnym. Grafika tylnych świateł bardzo przypomina to co znamy chociażby z najnowszej Octavii i modelu Superb. Nie ulega wątpliwości, że stylistyka tego auta będzie bardzo dynamiczna, co podkreślane jest na każdym kroku.

Rozwój projektu to dynamiczny proces; ściśle współpracujemy z naszymi kolegami w zakresie projektowania zewnętrznego oraz z zespołem projektantów oświetlenia zewnętrznego. Przed dokonaniem ostatecznej selekcji omawiamy, które pomysły są wykonalne. Podsumowując, proces może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy.

Petr Nevřela, główny projektant oświetlenia zewnętrznego w Skodzie
Enyaq

Premiera ma się odbyć już 1 września w Pradze i to właśnie wtedy zobaczymy po raz pierwszy samochód w pełnej krasie. Niedawno przygotowano rendery sugerujące prawdopodobny wygląd auta, ale jak wiadomo, nie można im ufać. Miejmy nadzieję, że samochód zaskoczy nas pozytywnie i faktycznie będzie to najlepszy elektryczny SUV na rynku w tym segmencie. Wtedy też powinniśmy poznać cenę za jaką będzie można nabyć samochód, bo to jest kwestia kluczowa w przypadku aut o napędzie w pełni elektrycznym.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *