Rast

Dwukrotny mistrz DTM, Rene Rast po zaciętej walce na Spa-Francorchamps uważa, że Nico Muller będzie dla niego ogromnym wyzwaniem.

Kierowcy Audi przewodzą obecnie w klasyfikacji generalnej i mają na koncie po jednym zwycięstwie na Spa. Muller pokazał genialną jazdę i obecnie ma 7 punktów przewagi nad obrońcą tytułu. Szwajcar zdominował 1 wyścig wygrywając z przewagą prawie dwudziestu sekund. Rast miał spore problemy z pracą opon i musiał dwukrotnie odwiedzać aleję serwisową przez co ukończył dopiero piąty. Drugi wyścig przyniósł świetny pojedynek Niemca z Szwajcarem zakończony zwycięstwem dwukrotnego mistrza. Różnica między kierowcami wynosiła zaledwie pół sekundy.

Rast

Pierwszy weekend sezonu pokazał, że walka ponownie rozstrzygnie się pomiędzy kierowcami Audi. Rok temu Rast przypieczętował zdobycie tytułu z rundą zapasu i liczy na to, że Muller sprawi, iż będzie musiał dać z siebie 110%, aby wygrać klasyfikację generalną.

Wygląda na znacznie silniejszego w tym roku. Już rok temu pokazywał świetną formę. W drugiej połowie był moim głównym rywalem i bardzo poprawił tempo kwalifikacyjne. W Belgii pokazał, że jest bardzo silny w kwalifikacjach i piekielnie szybki w tempie wyścigowym. Ma niesamowite wyczucie samochodu i opon. Na pewno będzie jednym z moich największych wyzwań w tym roku.

Rene Rast
Rast

Porażka rok temu sprawiła, że Muller mocno popracował nad swoimi słabościami. Nie udało mu się zdobyć Pole Position, ale zdobył punkty w obu sesjach kwalifikacyjnych. Może mieć to duże znaczenie w kwestii rywalizacji o tytuł.

Myślę, że w ten weekend pokazaliśmy poprawę w kwalifikacjach. Może nie udało się nam zdobyć Pole Position, ale zgarnęliśmy punkty w obu sesjach, co było naszym problemem rok temu. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku. Może nie osiągnęliśmy jeszcze pełni naszych możliwości, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Ciężko powiedzieć nad czym jeszcze popracowaliśmy. Chodzi o małe detale w każdym z aspektów oraz lepsze zrozumienie samochodu przeze mnie i zespół. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej adaptować się do zmieniających się warunków i wyciągać 100% z każdego wyścigu.

Nico Muller

Foto. materiały prasowe Audi

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *