Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli Honda chciałaby robić emocjonujące samochody to Integra Type R zdaje się być idealną propozycją na reaktywację prawdziwej legendy

Honda Integra to samochód, który zapisał się w historii motoryzacji na dobre, ale i tak pozostaje nieco niedoceniony. Od samego początku jest ściśle powiązany z modelem Civic, więc prawdopodobnie tak długo jak Honda będzie produkować swojego kompakta, tak fani będą przywoływać na myśl marzenia o współczesnej wersji Integry. No dobra, ale dzisiaj na tapetę leci Integra Type R, czyli najmocniejsza odmiana ze sportowym zacięciem we krwi, której ceny na rynku wtórnym stale rosną i powoli staje się obiektem kolekcjonerskim na skalę światową. Co jednak, gdyby Honda postanowiła jakimś magicznym cudem stworzyć dzisiaj takie auto przy okazji nowej generacji Civica?

Integra Type R

Dzisiaj na rynku nie ma takiego auta jak Civic Coupe Type R, więc tak jakby nie mamy bliskiej bazy do tworzenia Integry, ale jest przecież zwykły Civic Coupe i wersja Si. Oczywiście, w Polsce takiego auta nie dostaniemy, ale są rynki, na których ten samochód sprzedaje się i to całkiem dobrze. W każdym razie, nowa generacja Civica najprawdopodobniej ograniczy się do sedana i hatchbacka, ale skupmy się na tym co jest. Bierzemy Civica X Coupe, modyfikujemy go nieco, żeby przypominał poprzednią Integrę i wsadzamy podzespoły z wersji Type R. Prawda, że proste? Oczywiście, wyobrażenie o aucie jest proste, gorzej z wykonaniem. Jordan Rubinstein-Towler przygotował kilka renderów jak takie auto mogłoby wyglądać i powiem szczerze – jest to całkiem dobre, ale ciężko o realizację.

Dzisiaj producenci samochodów nie są w stanie realizować tak szalonych projektów, bo pieniądze ukryte są w SUV’ach, Crossover’ach i autach miejskich. To te pojazdy sprzedają się najlepiej, chociaż w większości z nich ciężko dostać jakiekolwiek emocje i czerpać radość z jazdy (owszem, są wyjątki). Tak czy inaczej, czasami uda się przemycić jakiś szalony projekt do realizacji lub przywrócić kultowy model po latach. Honda ma ich całkiem sporo w swojej historii, więc może akurat będą mieli ochotę na chwilę małej nostalgii? Wszystko jednak zależy od finansów, a te po pandemii koronawirusa są w naprawdę złej kondycji i dotyczy to każdej firmy na świecie.

Integra Type R

Foto. Jordan Rubinstein-Towler via Behance

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *