Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czasami przecieki w świecie motoryzacyjnym wychodzą nawet z oficjalnych źródeł tak jak zdjęcia tej Hondy Civic Sedan z urzędu patentowego

Zawsze zanim stworzy się coś nowego, niezależnie czy jest to nowy model samochodu czy przełomowa technologia, to dobrze byłoby to zgłosić do urzędu patentowego, aby nikt nie mógł nam legalnie podkraść pomysłu. Tym samym unikniemy takich sytuacji jak Land Rover z Defenderem, gdzie inna firma po prostu skopiowała ich założenia i zrobiła swój samochód, ze swoim logo i bez ich wiedzy. Honda ostatnio zgłosiła do urzędu patentowego model Civic Sedan nowej, jedenastej generacji. I tak przy okazji się złożyło, że zdjęcia poglądowe jak samochód będzie wyglądał po premierze, wyciekły do sieci prosto z urzędu. Przypadek? Nie wydaje nam się, ale teraz przynajmniej wiemy czego się spodziewać.

Civic Sedan

Zmiany względem dziesiątej generacji są i to spore, ale dalej samochód utrzymywany jest w tej samej tonacji, co powinno zadowolić fanów marki. Civic ma to do siebie, że nawet w bazowej konfiguracji wygląda bardzo rasowo, choć nieco kontrowersyjnie, ale jest to element wyróżniający dla tego modelu. Nie można zarzucić, że nowa Honda Civic Sedan będzie nijaka, bo to auto wbrew popularnym trendom stylistycznym, stawia na naprawdę odważny design. Chociaż szczerze mówiąc to czekamy na sedana z wielkim skrzydłem a’la ten z obecnej generacji Type-R. To może być naprawdę ciekawy widok szczególnie, że jak popatrzymy z boku na auto to można dostrzec sylwetkę rekina. Nie wnikam jakiego, ale takie są skojarzenia.

Civic Sedan

Oficjalna premiera ma nastąpić wiosną przyszłego roku i to wtedy poznamy szczegółową specyfikację samochodu. Mamy nadzieję, że wersja Type-R pojawi się niedługo później. Co ciekawe, auto nie będzie już produkowane w angielskiej fabryce w Swindon, bo ten zakład zostaje zlikwidowany. Produkcja ma się odbywać w Indianie. Wersje nadwozia zostaną najpewniej ograniczone do sedana i hatchbacka w klasycznej formie. Raczej nie pojawi się kombi i coupe ze względu na spadek popytu na takie samochody. Możemy z tego powodu ubolewać, chociaż i tak hatchback cieszy się największą popularnością na naszym rynku.

Foto. Civic XI

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *