Redaktor | Fotograf

Do premiery nowej generacji Hondy Civic zostało niewiele czasu, więc powoli zaczynają się pojawiać grafiki przedstawiające odmianę Type-R. Jak się zapowiada?

Premiera nowej generacji Civica zbliża się coraz szybciej. Jednak większość entuzjastów motoryzacji jest przede wszystkim ciekawa nowej odsłony wersji Type-R. Dzięki renderom wykonanym przez forum Civic XI na podstawie zdjęć szpiegowskich, wiemy już, że zmian będzie dość sporo. Nowy hot-hatch, zwłaszcza jeśli Honda poprawi kilka błędów popełnionych przy projektowaniu modelu, ma szansę stać się bardzo mocnym graczem w swojej klasie. Jednak, czy udało się poprawić również techniczne kwestie, dowiemy się dopiero po kilku miesiącach obecności modelu na rynku. Póki co musimy się skupić na designie.

Type-R

A ten prawdopodobnie będzie świetny. Hondzie udało się zachować agresywne kształty auta, oraz jednocześnie nieco go odświeżyć. Przód auta zyska nowe lampy oraz sporej wielkości wlot na masce. Poza nim, nowy Type-R powinien być nieco szerszy i niższy od poprzednika. Niestety nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądał tył auta, który powinien wnieść nieco więcej zmian. Niewykluczone, że nadal elementem wyróżniającym Type-R będzie potrójny centralny wydech oraz ogromne skrzydło. Możliwe również, że wprowadzone zmiany nie będą rewolucyjne, a jedynie nieco poprawiona zostanie aerodynamika.

Type-R

Możliwe również, że więcej zmian zajdzie pod maską. Jedną z opcji jest zastosowanie, poza silnikiem spalinowym, również dodatkowych jednostek elektrycznych. Dzięki nim moc mogłaby znacząco wzrosnąć. Kwestią zagadki pozostaje jednak ciężar układu elektrycznego, który mógłby zdecydowanie pogorszyć prowadzenie Civica. Ciężej byłoby również zastosować wtedy manualną przekładnię, która od zawsze wyróżniała wersję Type-R. Ciężko stwierdzić, czy opcja elektrycznych wspomagaczy przeszłaby bez kontrowersji wśród fanów marki, jednak dla purystów utrata manualnej skrzyni biegów na pewno byłaby tragedią.

Type-R

Do premiery nowego Civica zostało jednak jeszcze sporo czasu. Dopiero na wiosnę zaplanowano prezentację zwykłej wersji, więc prawdopodobnie na ostrzejszą odmianę czas przyjdzie dopiero za rok. Biorąc pod uwagę, że jest to jeden z bardziej emocjonujących modeli na rynku, raczej warto będzie czekać. Do tego czasu wiele się może zmienić, jednak dzięki renderom możemy ujrzeć prawdopodobny wygląd modelu.

Rendery: Civic XI

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *