Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowoczesny przedsiębiorca staje przed wieloma wyborami, od których zależy, jak dynamiczny będzie rozwój jego firmy. Jedną z takich decyzji jest kwestia, w jaki sposób inwestować w swój biznes – tutaj pojawia się dylemat – leasing czy pożyczka leasingowa?

Jak powszechnie wiadomo, dużo bardziej opłacalne inwestycje to te, które szybko się zwracają. Należą do nich między innymi zakup takich ruchomości jak samochody czy innowacyjny sprzęt. Jak go sfinansować? Oto kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania.

pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa to specyficzna usługa finansowa. Jej specyfika polega na tym, że łączy w sobie cechy kredytu i leasingu. Zdecydowanie częściej wybierana właśnie przez przedsiębiorców niż osoby fizyczne. Ma bowiem wiele z zalet, jakie niesie ze sobą leasing, jednocześnie jednak daje solidne oparcie w przepisach Kodeksu cywilnego. Udzielana jest przez firmy leasingowe, a nie banki, dzięki czemu wolna jest od rygorów przepisów Prawa bankowego. To z kolei pozwala na znacznie bardziej elastyczne rozwiązania. Proces jej uzyskania jest mniej skomplikowany i znacznie krótszy niż w przypadku kredytu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pożyczka leasingowa, w przeciwieństwie do leasingu, opiera się o naszą zdolność kredytową.

Leasing

Leasing polega przede wszystkim na swoistej dzierżawie opierającej się o umowę spisaną na podstawie Kodeksu cywilnego. To znakomite rozwiązanie dla przedsiębiorców, pozwala bowiem na dynamiczną inwestycję w firmę. Świetnie sprawdza się jako sposób finansowania ruchomości – w szczególności samochodów. Po zakończeniu umowy możemy za symboliczną niemal kwotę wykupić przedmiot leasingu, ale równie często przedsiębiorcy decydują się na podpisanie kolejnego kontraktu i dalsze inwestycje.

Co wybrać?

Na które z rozwiązań zatem się zdecydować? Trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest bardziej atrakcyjne. Zdecydowanie najlepiej będzie skonsultować się z doradcą, który pomoże w wyborze i przeprowadzi nas przez cały proces tak, abyśmy nie tracili na niego zbyt wiele czasu i mogli cieszyć się nowymi nabytkami jak najszybciej. Warto pamiętać, by wchodzić we współpracę tylko z zaufanymi firmami o dużym doświadczeniu. Taką firmą jest Santander Consumer Multirent, który oferuje swoim klientom najlepsze warunki na przyjaznych partnerskich zasadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *