F3

Dzisiaj na torze Circuit de Barcelona – Catalunya odbył się pierwszy z dwóch dni posezonowych testów F3. Na czele tabeli znalazł się Matteo Nannini.

Na trwających testach nie ujrzeliśmy siedmiu zawodników z pierwszej ósemki F3 z sezonu 2020. Najprawdopodobniej cała siódemka wykona krok w przód w drodze do F1, awansując szczebel wyżej – do F2. Odejście tych zawodników naturalnie spowodowało nowe rozdanie w ekipach, a także przybycie kilku zawodników, których wcześniej nie widzieliśmy. Więcej o zmianach mówiliśmy tutaj.

F3

Testy jak w większości przypadków zostały podzielone na dwie sesje: poranną i popołudniową. W porannej sesji najszybszy czas – 1:32.170 – wykręcił były zawodnik ekipy Jenzer Motorsport, Matteo Nannini, który na testach reprezentuje zespół Campos Racing. Drugi był weteran tej serii, Jake Hughes z ekipy HWA Racelab z czasem o 0.025s gorszym od Włocha. Trzeci czas uzyskał Calan Williams z zespołu Jenzer Motorsport. Najszybsze kółko Australijczyka było wolniejsze o 0.033s od czasu Nanniniego. Brat kierowcy Ferrari Charlesa Leclerca, Arthur reprezentujący ekipę Prema w porannej sesji zakończył na czternastym miejscu z czasem gorszym o niecałą sekundę od Nanniniego.

F3

W popołudniowej sesji najszybszy okazał się zawodnik reprezentujący ekipę Trident, Jack Doohan z czasem 1:33.068. Po raz kolejny w pierwszej trójce zameldował się Calan Williams, tym razem na drugim miejscu z czasem gorszym o dwie tysięczne sekundy od Doohana. Trzeci skończył Dennis Hauger reprezentujący ekipę Prema w trakcie testów. Arthur Leclerc w tej sesji zajął siódme miejsce, tracąc sześć dziesiątych do najszybszego Doohana.

F3

Świetnie pierwszego dnia testów spisał się Victor Martins reprezentujący ekipę ART Grand Prix. Francuz w obu sesjach zakończył na piątym miejscu. Sophia Floersch, która w trakcie testów reprezentuje ekipę Carlin Buzz Racing w porannej sesji zajęła dwudzieste drugie miejsce. Natomiast w popołudniowej sesji uzyskała czternasty rezultat.

Już jutro odbędzie się drugi dzień testów na torze pod Barceloną. Jednak skończy się on nieco wcześniej, ponieważ popołudniowa sesja będzie trwała od godziny 13 do 16.

Foto: materiały prasowe F3

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *