Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć Mercedes-AMG GT wciąż wydaje się świeży, to auto jest już z nami prawie 7 lat i czas na kilka drobnych zmian, które rozwiną ten projekt w dobrym dla niego kierunku

Od kilku lat Mercedes-AMG GT wciąż nie przestaje nas zachwycać. Niemiecki producent z Affalterbach poszedł śladami Porsche i modelu 911, bowiem AMG GT oferowany jest już w kilkunastu wariantach. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać wersję Black Series, która jest wielkim powrotem marki do tego nazewnictwa i zapewnia niesamowite emocje przy limitowanej produkcji, co dodatkowo podnosi wartość samochodu. Do tego samochód może pochwalić się rekordem dla samochodów produkcyjnych na torze Nurburgring, gdzie pokonał całą gromadę Porsche oraz Lamborghini. Jednak lata lecą, trendy się zmieniają i mieliśmy już okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze warianty tego samochodu, więc czas na nową generację – czego zatem możemy się spodziewać?

Mercedes-AMG GT 2023

Przede wszystkim należy zacząć od pewnego faktu, którym jest brak wersji Cabrio. Do tej pory mieliśmy możliwość wyboru AMG GT w wersji bez dachu, jednak w nowej generacji już takiej opcji nie będzie. Ma to bezpośredni związek z premierą nowego Mercedesa SL, który będzie blisko powiązany z AMG GT i przejmie jego klientów na wersję bez dachu. Dlatego też dużo się mówi o nowym SL Black Series, który mógłby sporo namieszać na rynku, jednak zanim takie auto powstanie, to minie jeszcze kilka lat. Tak naprawdę nowy Mercedes-AMG GT nie będzie rewolucją. Raczej mówimy tutaj o zmianach mających na celu zachowanie świeżości, niż wielkich modyfikacjach konstrukcyjnych.

Mercedes-AMG GT Black Series

Spodziewamy się, że Mercedes pójdzie w stronę elementów znanych chociażby z nowej S klasy i zobaczymy na przykład blendę LED na tylnej klapie, która w ostatnim czasie jest popularnym rozwiązaniem. Proporcje samochodu nie ulegną raczej zmianie, ale detale takie jak chociażby układ wlotów powietrza, będą znacznie większe. Sporo informacji dostaliśmy już rok temu, kiedy to w fabryce Mercedesa pojawił się Lewis Hamilton i był tam obecny prototyp AMG GT wykonany z gliny. Zapewne nie był to produkt ostateczny, ale to auto nie pojawiło się przypadkiem. Co do silników, to mamy jednocześnie dobre, jak i złe informacje. Będą dostępne silniki V8, ale oprócz tego pojawią się jednostki 6-cylindrowe oraz (niestety) 4-cylindrowe. Jest już niemal pewnym, że technologia hybrydowa również będzie dostępna. Kiedy premiera Mercedesa-AMG GT? Oficjalnie auto zostanie pokazane w pierwszej połowie 2022 roku, a dla klientów samochód będzie dostępny w drugiej połowie tego samego roku. Oczywiście będzie to premiera wersji podstawowej, a kolejne warianty będą się pojawiać w następnych latach.

Mercedes-AMG GT Black Series

Foto. Motor.es

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *