Redaktor | Fotograf

W porównaniu do pierwszej generacji, ciężko będzie ją nazwać budżetową, ale to Porsche Boxster powstało z wyjątkowej okazji.

Choć Boxster pierwszej generacji obecnie nie jest zbyt pożądanym modelem, w czasach swojej premiery sprawił, że więcej osób mogło sobie pozwolić na Porsche. W końcu do czasu jego prezentacji, jedynym sposobem na sprawienie sobie auta niemieckiej marki było drogie 911. Bez wątpienia, dzięki niemu i modelowi Cayenne, Porsche wyszło z finansowego dołka. Teraz marka ma się wyśmienicie, a linię modelową uzupełniła Panamera, Macan i Taycan. W ostatnim czasie zaprezentowano wersję, która uczciła 10 lat Panamery na rynku. Teraz Porsche zdecydowało, że podobnie wystąpi z Boxsterem. Już niedługo do salonów trafi wersja, która uczci 25 lecie obecności modelu w gamie niemieckiej marki.

Porsche Boxster 25 Years

Wyróżnikami tej wersji będą przede wszystkim miedziane wstawki, które będzie można znaleźć na zderzaku, we wlotach powietrza, na specjalnie wyprodukowanych do tego modelu felgach i oznaczeniach modelu. Porsche będzie można zamówić w kolorze białym, srebrnym, bądź czarnym. Z tyłu znajdzie się specjalny znaczek Boxster 25. Takie oznaczenie znajdziemy również we wnętrzu, konkretnie na zegarach oraz na desce rozdzielczej przed pasażerem. Wnętrze wykończono skórą w kolorze Bordeaux Red, a także szczotkowanym aluminium. Na życzenie, wnętrze może być również czarne. Każdy egzemplarz dostanie swój indywidualny numer.

Nie będzie ich jednak zbyt wiele. Ogólna wielkość produkcji ma wynieść 1250 egzemplarzy. Każdy będzie oparty na równie wyjątkowej wersji, czyli 4.0 GTS. Porsche nie zamierza wydawać tej edycji w odmianie 4-cylindrowej, ponieważ w oryginalnym Boxsterze znajdował się silnik 6-cylindrowy. Do dyspozycji będzie więc aż 400 koni przenoszonych jedynie na tylną oś. Do wyboru będzie jednak skrzynia manualna i PDK.

Porsche Boxster 25 Years

Boxster 25 będzie kosztował minimum 459 tysięcy złotych. To dość sporo, jak na auto, mające uczcić model swego czasu znacznie tańszy od 911. Usprawiedliwieniem jest oczywiście bogate wyposażenie standardowe, oraz wersja 4.0 GTS na której bazuje edycja specjalna. Z powodu swojej wyjątkowości z pewnością znajdą się na nią chętni.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *