Redaktor | Fotograf

Porsche Cayenne Coupe ma być odpowiedziom na Lamborghini Urusa i jak przystało na Porsche firma wprowadza coraz więcej wersji silnikowych, co dodatkowo umacnia pozycję samochodu na rynku

Po prezentacji Porsche Cayenne Coupe w wersji S oraz Turbo, producent nie zamierza zwalniać z pokazywaniem kolejnych wersji modelu. Tym razem na rynek wejdzie bardziej modna, ekologiczna wersja hybrydowa. Prezentację nowej wersji hybrydowej zapowiedział podczas spotkania prasowego przedstawiciel Porsche, jest ona planowana w III lub IV kwartale tego roku.

Porsche Cayenne Coupe

Podstawowa wersja E-Hybrid jest już dostępna w normalnym Cayennie i posiada silnik V6 o pojemności 3.0L generujący 340KM oraz jednostkę elektryczną, co razem daje 462 konie mechaniczne i maksymalny moment obrotowy na poziomie 700Nm. Zapewne dokładnie takie same parametry otrzyma wersja Coupe, co zapewni jej świetne osiągi, do 100km/h rozpędzi się w około 5 sekund, a licznik zatrzyma się na 250km/h.

Porsche Cayenne Coupe

Podobnego układu, wykorzystującego jednak podwójnie doładowane V8 możemy spodziewać się w topowej wersji modelu, czyli Turbo S (zapewne 680KM). Niewykluczone że pojawi się również wersja pomiędzy „zwykłym” Turbo a Turbo S, wykorzystująca silnik z Urusa, który ma 650 koni.

Porsche Cayenne Coupe

Przełomowy model na pewno otrzyma wiele wersji silnikowych, na pewno znajdzie dla Porsche kolejnych klientów i stanie się jednym z najlepiej sprzedających się modeli, zwłaszcza że znajduje się w bardzo popularnej w ostatnich latach klasie SUV-ów Coupe. Wersja E-Hybrid również znajdzie swoich nabywców, zwłaszcza wśród ludzi którzy cenią sobie ekologię. Cennik otwiera bazowy model, za który trzeba zapłacić 411 tysięcy złotych, wersja Turbo kosztuje 720 tysięcy. Podstawowa hybrydowa wersja będzie zapewne kosztować około 480 tysięcy.

Porsche Cayenne Coupe

Foto. materiały prasowe Porsche

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *