Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli jakaś marka ma dołożyć do swojej oferty SUV’a Coupe to musi to być KIA z modelem Sorento Coupe, bo wygląda on wyjątkowo dobrze na grafikach

Jak wiemy, dzisiaj najlepiej sprzedającymi się samochodami są SUV’y. Ten trend przestał już kogokolwiek dziwić, jest to powszechna norma i taki stan rzeczy został zaakceptowany. Są jednak SUV’y, które zyskują na popularności i na tle innych wyróżniają się swoją kontrowersją. Mowa o SUV’ach Coupe. Widzieliśmy już całkiem sporo takich konstrukcji, a dla przykładu można podać Audi Q3 Sportback, Porsche Cayenne Coupe czy BMW X6, które uznaje się za prekursora tego segmentu. Dzisiaj posiadanie SUV’a Coupe w swoim portfolio to pewnego rodzaju luksus, bo dla klienta to coś więcej niż zwykłe auto “uterenowione”. Dlatego też obserwujemy proces, podczas którego producenci na bazie swoich standardowych SUV’ów tworzą warianty “bardziej premium” modyfikując nieco sylwetkę. Przed wami KIA Sorento Coupe, czyli auto, które może powstać na fali popularności, ale niekoniecznie musi się to stać.

Sorento Coupe

Zacznijmy od tego, że to co widzimy na zdjęciach to render przygotowany przez Klebera Silve. Kilkukrotnie już prezentowaliśmy prace tego grafika, a ta jest kolejną z nich. Auto bazuje na najnowszej, czwartej, generacji modelu Sorento, który miał swoją premierę stosunkowo niedawno. Jeszcze w salonie nowej Sorento nie zobaczymy, bo tam trafi dopiero w IV kwartale, ale przyjrzyjmy się wspomnianym renderom. Z przodu wielkiej różnicy w wyglądzie nie ma, może jedynie nieco bardziej wyciągnięty jest grill, ale raczej jest to tylko złudzenie optyczne. Ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na sylwetkę z boku. Tutaj widać, że od połowy auta linia dachu opada znacznie gwałtowniej niż w standardowej wersji, po to, aby na końcu zrobić typowy dla SUV’a Coupe “garb”. Standardowo Sorento ma prawie, że pionową szybę z tyłu, a wersja Coupe ma znacznie bardziej wydłużony bagażnik. Można powiedzieć, że szyba jest położona pod kątem około 40 stopni.

Sorento Coupe

Takie nadwozie przy obecnym zapotrzebowaniu na SUV’y mogłoby być dobrym rozwiązaniem dla marki KIA. Samochód byłby zapewne nieco dłuższy od standardowej wersji, a przy okazji wygląda nieco bardziej sportowy. Jeśli zestawimy taką sylwetkę z układem hybrydowym o mocy  230 KM i 350 Nm to otrzymujemy naprawdę dobrze wyglądające auto ze sporą mocą, a przy okazji hybryda będzie pozwalała oszczędzić nieco nasz portfel. Nie ma żadnych informacji czy KIA pracuje nad takim autem ani czy rozważa rozpoczęcie prac nad wersją Coupe, ale z naszej strony mówimy – podoba nam się! Może wkrótce KIA zainteresuje się takim nadwoziem i usłyszmy nieco więcej informacji.

Foto. Kleber Silva via Behance

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *