Szef ekipy Mercedesa, Toto Wolff zapewnia świat F1, że Lewis Hamilton lada moment podpisze nowy kontrakt ze Srebrnymi Strzałami.

Przez ostatnie kilka miesięcy czekaliśmy na potwierdzenie dalszej współpracy na linii Hamilton-Mercedes. Na początku wszyscy mogliśmy robić sobie żarty, że Lewis pewnie nie podpisze kontraktu i to na przykład George Russell zostanie team-matem Valtteriego Bottasa na 2021. Z tyłu głowy jednak wiedzieliśmy, że nie ma takiej możliwości… Minęło sporo czasu, wiele plotek ujrzało światło dzienne i te żarty zaczęły wyglądać jak teorie, które mają sens. Lewis zwlekał z podpisaniem kontraktu i sytuacja zaczęła robić się gorąca. Kilka ważnych osób ze świata F1 postanowiło przekazać swoje opinie na temat całej sprawy. Eddie Jordan, były szef zespołu Jordan powiedział, że na miejscu Mercedesa zrobiłby tak: „Albo podpisujesz kontrakt, albo z nami nie jeździsz”. Ostatnio całą sytuację uspokoił Toto Wolff, który oznajmił, że negocjacje idą w dobrym kierunku i lada moment powinniśmy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie kontraktu Lewisa Hamiltona.

Prawnicy ciężko pracują… niestety nie ułatwiamy im pracy. Staramy się, aby kontrakt miał ręce i nogi. Tak wyglądają negocjacje, to normalne. Zawsze napotkasz jakiś słaby punkt, który trzeba sprostować. Mamy z Lewisem bardzo dobrą relację, wygraliśmy wiele mistrzostw i chcemy ich z nim mieć jeszcze więcej.

Toto Wolff
Toto Wolff Lewis Hamilton

Wcześniej wspomniałem o George’u Russellu, który przez większość fanów był tak naprawdę pchany do Mercedesa. Austriak także wypowiedział się na temat młodego Brytyjczyka reprezentującego ekipę Williams.

Nawet przez sekundę nie zastanawialiśmy się nad wybraniem w tej sytuacji George’a… Wykonał super robotę podczas weekendu w Sakhirze. Naszym celem jest Lewis, dlatego z nim negocjujemy.

Toto Wolff

Toto Wolff także lekko usprawiedliwił się brakiem jakichkolwiek informacji na temat kontraktu, ponieważ szef ekipy Mercedesa kilka dni temu niestety zaraził się koronawirusem. Na szczęście choroba bardzo nie zaszkodziła Austriakowi.

Mieliśmy się spotkać i rozmawiać i nagle okazało się, że mam COVID. Wszystko jest ok, nie mam żadnych objawów, mogło być gorzej.

Toto Wolff

Mercedes dalej nie potwierdził Lewisa Hamiltona i w poprzednim sezonie komentarze Brytyjczyka nie były jakieś bardzo pozytywne. Sam Lewis mówił, że jeszcze nie jest w 100% pewien, co będzie robić w 2021, jednak po komentarzach Wolffa można dojść do wniosku, że partnerem Bottasa w tym sezonie będzie właśnie 7-krotny mistrz świata.

Toto Wolff Lewis Hamilton

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *