Lewis Hamilton

Lewis Hamilton wciąż nie podpisał nowego kontraktu z Mercedesem. Brytyjczyk podobno miał już ofertę na stole, lecz ją odrzucił.

Lewis Hamilton w sezonie 2020 był jak maszyna do zwyciężania i zrównał się liczbą tytułów z Michaelem Schumacherem. Nie trzeba przypominać, że jest jednym z najlepszych kierowców w historii królowej sportów motorowych. Mamy już jednak rok 2021, a 7-krotny mistrz świata wciąż nie związał się umową ze Srebną Strzałą.

Mercedes potwierdził, że rozmowy na temat nowej umowy nadal się toczą i spekulacje na temat czterech żądań Hamiltona nie miały miejsca. Natomiast włoski dziennikarz Autosprint – Alessandro Gargantini twierdzi, że obrońca tytułu zażąda jednej ważnej rzeczy. Chodzi o obsadę drugiego kierowcy po 2021 roku i Włoch uważa, że George Russell stanowi problem.

Lewis Hamilton

Brytyjczyk ze Stevenage nie narzeka na kooperację z Bottasem, bo ten robi wszystko, by jednak pomóc Lewisowi. Jednakże George Russell w zastępstwie za zainfekowanego koronawirusem Hamiltona spisywał się wybornie w bolidzie Mercedesa. Tu może właśnie leżeć problem – Lewis może bać się rywalizacji ze swoim rodakiem.

Swoim zdaniem podzielił się komentator Sky Sports – Martin Brundle, który przekonuje, że Hamilton odejdzie z F1 w odpowiednim momencie, nie jak Michael Schumacher.

Mam przeczucie, że przestanie o rok wcześniej niż o rok później. Nie będzie czekał aż do gorzkiego końca za kilka dolarów więcej. Oczywiście ma inne ambicje w swoim życiu, ale nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego miałby przestać w ciągu najbliższych pięciu lat, a na pewno trzech. Dlaczego miałby to zrobić? Jego wzrok, jego reakcje są na tym samym wysokim poziomie.

Michael był po czterdziestce, kiedy przeszedł na emeryturę i zaczął popełniać wiele błędów. Zaczynasz mieć wypadki i nie wiesz, dlaczego tak się stało. Lewis nie doszedł do tego punktu i nic na to nie wskazuje.

Martin Brundle, Sky Sports F1

Hamilton powiedział, że podczas GP Turcji, przekraczając linię mety, pomyślał o Niemcu z Kolonii.

Trzy okrążenia do końca, nagle zdałem sobie sprawę z tego, że zostały trzy okrążenia. Jeśli to skończę, zostanę siedmiokrotnym mistrzem świata. To było niesamowite doświadczenie. Nie mogłem uwierzyć, że stało się to po latach zadawania pytań i wątpliwości. Nie byłem pewien, czy to się wydarzy.

Lewis Hamilton, Mercedes
Lewis Hamilton

foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *