Danilo Petrucci już w pełni zadomowił się w KTM’ie przed sezonem 2021 i wierzy w to, że będzie najlepszym zawodnikiem stajni.

Danilo Petrucci nie ukrywa, że chce dołączyć do zaszczytnego grona zawodników, którzy wygrali wyścigi w kategorii królewskiej z dwiema różnymi stajniami. Włoch zakończył współpracę z Ducati po sześciu latach, szukając nowego wyzwania. Zasilił on szeregi satelickiego zespołu Tech 3, który w poprzednim roku wygrał dwa wyścigi w Austrii oraz Portugalii. Etosem KTM’a jest przede wszystkim młodzież, bo Miguel Oliveira, Brad Binder czy Iker Lecuona nie mają zbyt wiele doświadczenia w porównaniu z Petruccim. Pochodzący z Terni kierowca wniesie bagaż doświadczenia i przewiduje, że będzie wyzwaniem być lepszym od Bindera czy Oliveiry. Ta dwójka wymieniona wyżej sięgała już po zwycięstwa w poprzednim roku.

Brad Binder

KTM to świetna stajnia, a Tech3 to świetny zespół. Nie wiem, czy dam radę, ale chcę być najlepszym zawodnikiem KTM. Z pewnością miałoby to znaczenie dla mojej przyszłości w KTM. Wiem, że Binder, Oliveira i Lecuona znają maszynę lepiej niż ja, ale mam większe doświadczenie w MotoGP.

Dobrze byłoby zawsze walczyć z pierwszą piątką. Czuję potrzebę po trudnym sezonie, w którym prowadziłem tylko we Francji. W 2020 roku chciałem być stale w czołówce, jak zawsze od 2017 roku. W 2021 chcę powrócić do wygrywania. Nie chcę stawiać sobie trudnego celu, ale być najlepszą wersją siebie.

Danilo Petrucci, KTM Tech 3

Zwycięstwo w tym sezonie dałoby mu poczucie pewności siebie po trudnym roku, ale też byłby w zacnym gronie zawodników, którzy wygrali wyścig z dwoma producentami. Z obecnej stawki tylko Valentino Rossi i Maverick Viñales wygrali wyścig z dwiema różnymi maszynami. “Doktor” zdobywał najwyższe stopnie podium rzecz jasna z Yamahą oraz Hondą, a Viñales Z Suzuki i Yamahą.

Petrucci uczy się ekspresowo niemieckiego, by komunikować się z pracownikami. Dla niego będzie to jedynie powtórzenie, bądź douczenie, gdyż z jego słów wynika, że we wcześniejszych latach już się uczył tego języka.

Danilo Petrucci

Uczyłem się niemieckiego jako drugiego języka w szkole, w wieku od 11 do 15 lat. Teraz próbuję nauczyć się go jeszcze lepiej, ale zauważyłem, że w szkole było mi łatwiej niż dzisiaj. Rozumiem go lepiej niż mówię! W tym sezonie chcę się doskonalić i ćwiczyć z członkami niemieckojęzycznej drużyny KTM.

Danilo Petrucci o swoich przygodach z językiem niemieckim

foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *