Roy Nissany uzupełnił skład ekipy DAMS. Izraelski kierowca będzie jeździć w tym sezonie u boku Marcusa Armstronga. Dan Ticktum z kolei dołączył do Jehana Daruvali w ekipie Carlin.

Roy Nissany w poprzednim sezonie F2 zdobył zaledwie 5 punktów, jednak może się poszczycić także startem z Pole Position do niedzielnego wyścigu w Belgii. Jak na standardy ekipy Trident był to solidny sezon w wykonaniu podopiecznego akademii Williams Racing. Dodatkowo Nissany wziął udział w trzech piątkowych sesjach treningowych w bolidzie Williamsa.

Roy Nissany, Williams

Jestem podekscytowany, że mogę być częścią tak szanowanego zespołu jak DAMS. Mają niesamowitą historię na tym poziomie i dobrą reputację w Formule 2, więc nie mogę się doczekać dołączenia do nich. Włożyliśmy już sporo pracy podczas zeszłorocznego testu posezonowego i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu w marcu. Miejmy nadzieję, że będziemy walczyć na froncie stawki. Wydaje mi się, że czeka nas bardzo ekscytująca podróż, więc chciałbym zacząć ją już teraz.

Roy Nissany

Dan Ticktum z kolei po całkiem udanym sezonie w ekipie DAMS postanowił przejść do Carlina. Brytyjczyk będzie jeździł w zespole razem z Jehanem Daruvalą. Ticktum w poprzednim sezonie zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył w jednym wyścigu i trzy razy stanął na podium. Mógł mieć dwie wygrane, ale z powodu za małej ilości paliwa został zdyskwalifikowany z wyścigu sprinterskiego na Monzy. Oprócz tego Brytyjczyk jest dwukrotnym zwycięzcą Grand Prix Makau i zajął drugie miejsce w europejskim F3 w 2018. Ma również doświadczenie w Formule Renault Eurocup, GP3 i japońskiej Super Formule.

Nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu i tegorocznej współpracy z Carlin. Mieliśmy trzy produktywne dni testowe w Bahrajnie i już czuję się częścią zespołu. Pracowaliśmy razem naprawdę dobrze i już wiemy, jakie są nasze cele przed sezonem. Carlin udowodnił, że ma samochód, który potrafi wygrywać wyścigi. Naprawdę chcę to wykorzystać i od samego początku stawić czoła mistrzowskiemu wyzwaniu. Nie mogę się doczekać, aż sezon się rozpocznie.

Dan Ticktum

Foto. materiały prasowe DAMS i Williams

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *