Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Fiat Tipo to bez wątpienia udany dla włoskiej marki model, bo jest on przystępny dla klientów, a teraz czas na nową generację ze sporymi zmianami

Ostatnio nieco przycichły informacje o testach nowych samochodów i znacznie mniej pojawia się zdjęć szpiegowskich, ale nie oznacza to, że w tym sektorze motoryzacji panuje zupełna cisza. Do sieci ostatnio trafiły zdjęcia nowego Fiata Tipo i to nie byle jakie zdjęcia, bo jedno z nich prezentuje zupełnie nowy wariant. Sam Fiat Tipo okazał się dla włoskiej marki modelem bardzo udanym, bo był jedną z tańszych propozycji na rynku w tym segmencie i pozwoliło mu się to “wybić”. Teraz przyszedł czas na odświeżenie lub też nową generację, a zmiany jakie zaszły są spore i zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Fiat Tipo

Pierwsze co rzuca się w oczy to nowy grill modelu, na którym teraz pojawił się wielki napis FIAT. Nie widzieliśmy tego wcześniej w modelach tej marki, więc jest to zupełna nowość, która na pewno wyróżni Tipo na tle konkurencji. Takie logo pojawiło się jednak na zdjęciach egzemplarza w kolorze białym, a z kolei drugi egzemplarz w kolorze pomarańczowym ma standardowy grill z klasycznym owalnym logiem Fiata, ale z tyłu za to ma duży napis FIAT. Nie wiadomo zatem, która wersja będzie finalnie w produkcji, chociaż to właśnie wygląd białej sztuki jest bardziej prawdopodobny. Co ciekawe, biały egzemplarz ma nosić nazwę Tipo Cross, czyli będzie wariantem uterenowionym. Obecnie takie samochody są poszukiwane na rynku i możemy mówić tutaj o takim samym zabiegu jak w przypadku modeli 500L oraz 500X. Raczej nie będzie to typowy Crossover, a jedynie model konkurencyjny dla Focusa Active, który też ma nieco wyższe zawieszenie, dodatkowe osłony o bardziej terenowy wygląd.

Fiat Tipo

Wielu klientów mówiło, że wykończenie wnętrza pozostawia wiele do życzenia. Jednak coś za coś i chcąc mieć niską cenę trzeba pójść na kompromis. Nowy Fiat Tipo ma przejść znaczne zmiany pod względem jakości wykonania i środek przejdzie sporą rewolucję. Na zdjęciach szpiegowskich widzimy, że obecne będą wirtualne zegary, co jest nowością w tym modelu, a oprócz tego auto zyska nowy system multimedialny i przeprojektowana zostanie konsola środkowa. Tajemnicą pozostaje gama jednostek napędowych, ale niewykluczone, że do oferty zawitają hybrydy.

Premiera nowego Fiata Tipo jest spodziewana w najbliższych tygodniach, a po zdjęciach szpiegowskich można łatwo wywnioskować, że prace nad modelem są już na wykończeniu. Samochód będziemy zapewne mogli podziwiać podczas premiery online, bo w obecnej sytuacji na świecie nie bardzo można zorganizować jakiekolwiek wydarzenie. Miejmy jednak nadzieję, że Fiat zaskoczy nas nowym modelem Tipo i pokaże naprawdę kompletny samochód.

Fiat Tipo

Foto. piedipesanti oraz Cochespias

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *