Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Co by nie mówić to “Benzillac” jest autem wyjątkowym, którego nie spotkacie na drodze, no chyba, że staniecie się jego właścicielem za 7500 dolarów

Co może łączyć Cadillaca Eldorado (IV generacja) z Mercedesem SL (R129)? Epoka? No nie bardzo, bo te auta dzieli jakieś 30 lat, więc technologicznie jest między nimi przepaść. Wymiary? Też zbytnio nie jest to możliwe, bo SL ma 4,5 metra długości, a Eldorado ponad 5,7 metra. Silnikowo się doszukiwać podobieństw, bo gama jednostek w SL była naprawdę duża i królowały wielkie silniki, a 7.2 V12 stał na ich czele. Jednak “Benzillac” to coś wyjątkowego i nie znajdziecie tego w żadnym prospekcie ani z lat 60. ani z lat 90. ubiegłego wieku. To prawdziwy unikat na skalę światową, chociaż jego wygląd może niektórych co najmniej zaskoczyć i zszokować.

Benzillac

Autorem tego “cacka” jest firma Sloan’s Custom Body & Paint z Portland w stanie Oregon. Jeśli zastanawiacie się czym tak naprawdę jest “Benzillac” to śpieszę wyjaśnić. To Mercedes SL (R129), który ma przeszczepiony tył z Cadillaca Eldorado (z roku 1960), a dokładnie przełożono “płetwy” z tego modeli wraz ze światłami oraz kołem zapasowym. Co ciekawe całość wygląda spójnie i jest dobrze wykonana jak na taki szalony projekt. Jedynie co zmieniłbym w tym aucie to ten wlot na masce, bo wygląda nieco kiczowato i kolor jest dosyć niefortunny. Może gdyby wybrano nieco bardziej żywy kolor to całość prezentowałaby się nieco korzystniej.

Pod maską “Benzillaca” jest silnik 3.2 R6 o mocy 231 KM i 315 Nm. Mercedes SL 320 fabrycznie setkę robi w 8,4 sekundy i jest w stanie pojechać 240 km/h, chociaż po takich modyfikacjach i wydłużeniu nadwozia szczerze wątpię, że takie osiągi są możliwe do zrealizowania. Auto można kupić w Portland za kwotę 7500 dolarów, co wydaje się być okazją jak za jedyne w swoim rodzaju auto. Prawdopodobnie jest to jedyna sztuka połączenia Mercedesa SL z Cadillac’iem Eldorado, więc jeśli ktoś kocha klasyki i modyfikowane samochody, a do tego chce się wyróżnić na drodze to lepiej trafić nie można, jeszcze za takie pieniądze.

Benzillac

Foto. Craiglist

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *