Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Rynek SUV’ów stale się powiększa, ale KIA Sportage gości na nim od dobrych kilku lat, a właściciel tej sztuki chciał sobie nieco podnieść status społeczny

Niektórzy ludzie mają naprawdę fantazyjne podejście do swoich samochodów. Dosyć często obserwujemy zjawisko polegające na doklejaniu znaczka M do zwykłych wersji BMW, które ze sportowymi osiągami nawet nie mają za wiele do czynienia. Mówi się, że w Polsce jest więcej samochodów z logiem M niż kiedykolwiek wyjechało z niemieckich fabryk BMW. Może i tak jest, ale czy widzieliście kiedyś KIA Sportage, która miałaby dwie nerki oraz charakterystyczne trzy paski w barwach M-Power? Jeśli nie to macie szczęście, ale skoro już tutaj trafiliście to zapoznajcie się z taką oto KIA, przyłapaną przez użytkownika Reddita, gdzieś w Europie.

Po tablicach, choć sama KIA ma zamazane, możemy domyślać się, że zdjęcie zostało zrobione we Włoszech. Jednak skupmy się na samym projekcie, który wygląda co najmniej dziwnie. Mamy do czynienia z czwartą generacją tego modelu, przed liftingiem. Właściciel postanowił zamienić tradycyjny grill w swoim aucie, na taki z paskami (żeberkowy). Na środku tego grilla mamy znak X, który dzieli go na dwie części i w ten sposób powstają dwie duże nerki. Jakby tego było mało to po jednej stronie, pasy zamieniono ze srebrnych na kolorowe, a konkretnie takie w barwach M-Power. Co do samego wykonania tej modyfikacji nie można mieć pretensji, bo spasowanie elementów wydaje się być okej, ale aspekty wizualne już niestety nie.

Przejrzeliśmy serwis Allegro w poszukiwaniu takich “pasków” i opcje są dwie. Albo naklejki, którymi oklejamy nasz grill za około 17-20 zł albo gotowe nakładki za mniej więcej 70 złotych. Co w tym przypadku zostało użyte nie wiemy, ale bardzo prosimy, aby nie naśladować tego w domu. Opcje modyfikacji samochodu są naprawdę szerokie i nie trzeba koniecznie marki KIA upodabniać do BMW, bo takiej potrzeby nie ma. Ciekawe czy właściciel ma w planach dalsze instalowanie “M Pakietu”. Może wkrótce zobaczymy jakiś customowe zderzaki albo felgi w stylu M-Power?

KIA Sportage

Foto. DrHazard via Reddit oraz materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *