Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW odegrało dużą rolę przy tworzeniu 5. generacji japońskiego auta, ale Toyota Supra MK4 wcale nie wygląda dobrze z frontem od nowej serii 4

Wyobraź sobie sytuację, że kupiłeś właśnie używaną Toyotę Supre MK4 i wybrałeś się na weekendową przejażdżkę. Niestety, doszło do wypadku i twoja ukochana Toyota Supra ma skasowany cały przód. Co robisz? Opcji jest wiele, ale załóżmy, że czujesz się bardzo źle i chcesz do swojej Supry przeszczepić przód od nowej serii 4. Te grafiki uzmysłowią ci jak bardzo jest to zły pomysł i pokażą dlaczego nie możesz tego zrobić, jeśli nie chcesz stać się pośmiewiskiem całej najbliższej okolicy (a może i całej Polski). Zresztą wystarczy spojrzeć na “zmodyfikowaną” Suprę, aby zrozumieć, że ten zabieg nie może się udać, chociaż może 20 lat temu taka stylistyka mogłaby znaleźć miejsce w filmie Science fiction.

Toyota Supra

Wracając jednak do samego projektu. Ponownie pojawia się problem wielkich nerek, bo o ile same światła pasują i są chyba nawet lepszą propozycją niż te oferowane fabrycznie to jednak nerki kompletnie nie znajdują swojego miejsca. Może to kwestia gustu, ale taka stylistyka w połączeniu z japońskim autem lat 90. ubiegłego wieku co najmniej nie współgra. Jednak wyobraźmy sobie, że nerki przyjmują nieco bardziej podłużny kształt, a projekt nabiera zupełnie nowego znaczenia. Warto również dodać, że sam kształt maski dobrze wpływa na sylwetkę Supry.

Jak widać współpraca BMW z Toyotą przy Suprze MK4 nie przebiegłaby raczej pomyślnie. O ile w przypadku 5. generacji możemy mówić o dobrym efekcie finalnym, bo raczej bez pomocy BMW taki samochód miałby ciężko powstać to za pomoc przy MK4 dziękujemy. Na pewno dzięki przeszczepieniu frontu auto wygląda młodziej, jest bardziej agresywne i dla wielu byłoby droższe wizualnie, ale chyba nie o to do końca chodzi. Chociaż nowa stylistyka serii 4 wzbudza bardzo wiele kontrowersji i od kilku tygodni ciągle toczą się rozmowy jak to właściwie powinno wyglądać.

Foto. @superrenderscars

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *