Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zbliża się lato, więc czas pomyśleć o samochodzie bez dachu, a Focus Speedster wydaje się być propozycją idealną na weekendowe wypady nad morze

Rosja słynie z szalonych projektów, niecodziennych samochodów i specyficznego stylu życia. Taka już jest ich codzienność. Niedawno pisaliśmy o tym, że to właśnie w Rosji odtworzono sceny z Need for Speed: Most Wanted na publicznych drogach oraz o tym, że tamtejsza Łada może mieć w tłumiku karabin maszynowy. Ot takie zwykłe projekty, które na co dzień można spotkać w tym kraju. Teraz jednak czas na coś lepszego, bardziej unikatowego i poniekąd pięknego. To właśnie w Rosji możecie poprowadzić jedynego w swoim rodzaju Forda Focusa Speedster. Oczywiście to autorska koncepcja na taki samochód, ale i tak robi wrażenie.

Focus Speedster

Warto zaznaczyć już na samym początku, cały projekt wygląda naprawdę dobrze i Ford nie powstydziłby się takiego samochodu w swoim portfolio. Cały projekt został zrealizowany przez rosyjski sklep “Ford Market”, zajmujący się sprzedażą części do tej właśnie marki. Lista zmian jakie zaszły w Focusie Speedster jest naprawdę długa, ale przedni o raz tylni pas pochodzą z bazowego Focusa w hatchbacku w wersji ST Line. Oczywiście trzeba był również pozbyć się tylnych drzwi i w tym celu wykonano specjalne panele, które tworzą spójną całość w stylu Speedster. Oprócz tego znajdziemy 2 kubełkowe fotele oraz zawieszenie pneumatyczne, więc w zasadzie mamy bardzo użyteczny samochód.

Focus Speedster

Projekt na pewno szalony i jedyny w swoim rodzaju, ale to jest właśnie kwintesencja motoryzacji. Dzięki takim projektom widać, że fabryka to jest jedno, a wyobraźnia z solidną pracą pozwalają stworzyć coś naprawdę niesamowitego. Może będzie to impuls dla Forda, aby takiego Focusa wypuścić na rynek? Tego nie wiemy, podobnie jak nie wiemy co jest pod maską. Zakładamy jednak, że będzie to jedna z bazowych jednostek, gdzie moc przekazywana jest na przednią oś. Pytanie tylko co wzbudza większe emocje i bardziej rzuca się w oczy – Ferrari Monza SP2 czy Ford Focus Speedster.

Focus Speedster

Foto. ford_market

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *