Martin Järveoja jest pilotem rajdowego mistrza świata Otta Tanaka. W następnym materiale opracowanym przez zespół Hyundai Motorsport opowiedział, jak spędza czas w czasie zawieszenia sezonu WRC z powodu epidemii koronawirusa.

Estończyk, Martin Järveoja, spędza czas głównie z najbliższą rodziną, czyli żoną Maarją oraz dziećmi Marią i Mateo, w małej wiosce niedaleko Tallina.

Na początku okresu kwarantanny Järveoja i jego rodzina zainteresowali się filmami fitness z lat 90., które znaleźli na YouTube jako alternatywny sposób na utrzymanie formy. Jednak, ograniczenia w Estonii zaczęły się zmniejszać, Martin ponownie cieszy się bieganiem i jazdą na rowerze, ponieważ pogoda w tym kraju stale się poprawia.

Martin był również zajęty renowacją farmy dziadków i teraz uważa się za eksperta w pracach rozbiórkowych. Po trzech latach intensywnej rywalizacji w WRC pilot Otta cieszy się spędzaniem czasu w domu z rodziną, ale przyznaje, że zaczyna mu brakować rajdów.

Järveoja

Martin, jak się czujesz?
Czuję się dobrze. Jestem w domu z żoną Maarją oraz dziećmi Marią i Mateo od czasu powrotu z Rajdu Meksyk. Sytuacja w Estonii powoli zaczyna się normalizować; otwierają się granice z krajami bałtyckimi, a także szkoły, centra handlowe, sale gimnastyczne i baseny. Jednak wciąż znajdujemy się w sytuacji awaryjnej, dlatego musimy zachować dystans i trzymać się jak najdalej”

Czym się zajmujesz?
Ostatnio byłem bardzo zajęty. Odnawiamy starą farmę moich dziadków. Była w naprawdę złym stanie, więc dość często kierowałem koparką Wreck-it Ralph. Nauczyłem się pracować koparką. To była świetna zabawa ”

Jak utrzymujesz kondycję?
Pogoda w Estonii jest całkiem ładna, więc biegam i jeżdżę na rowerze z przyjaciółmi, co bardzo mi się podoba. Na początku okresu kwarantanny wszystkie siłownie i obiekty sportowe zostały zamknięte. Moja żona znalazła trochę filmów o fitnessie na YouTube, więc też dołączyłem do niej. Robiliśmy naprawdę oldschoolowe rzeczy z lat 90. – im starszy, tym lepiej! Nasza pięcioletnia córka też się w to zaangażowała. Ale teraz jak pogoda się poprawia, jeszcze przyjemniej jest trenować na zewnątrz. ”

Jak dbasz o rozrywkę z dwójką dzieci w domu?
Oglądaliśmy wiele kreskówek – Świnka Peppa jest na szczycie naszej listy odtwarzania. Po trzech latach spędzonych w WRC miałem nadzieję spędzić trochę więcej czasu z rodziną. Teraz kiedy to mam, myślę, żeby jak najlepiej z tego skorzystać ”.

Czy w tym czasie dodałeś do swojego portfolio jakieś nowe umiejętności?
Jak wspomniałem wcześniej, jestem teraz zawodowcem w pracach rozbiórkowych! Jeśli potrzebujesz kogoś takiego, daj mi znać”.

Czy pozostajesz w kontakcie z członkami zespołu?
Andrea Adamo regularnie pisze SMS-y, żeby się zameldować o sprawach i zobaczyć, jak sobie radzę – to naprawdę miłe. Ma dużą rodzinę, ponad 200 osób, które pytają, jak się czuje. Oczywiście my nie wiemy, kiedy to się skończy, ale staramy się zachować pozytywną mentalność. Wiem, że mój kierowca zawsze mówi: naciskajmy dalej i musimy myśleć o przyszłości i być przygotowanym na powrót do rywalizacji”

Järveoja

Źródło: Materiał prasowy Hyundai Motorsport Fot. Hyundai Motorsport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *