Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Już 3 grudnia startuje 59. Rajd Barbórka 2021, czyli kultowa impreza dla wszystkich fanów motorsportu nad Wisłą. Magiczne Kryterium Asów przyciąga zawodników z całej Europy, wśród nich są Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka – załoga Steinhof.

Popularny Zbyszek Kotarba zadebiutował w Kryterium Asów na ulicy Karowej w Warszawie w 2012 roku. Od tego momentu na koncie pojawiło się wiele udanych startów za kierownicą BMW E30. Tegoroczny sezon to wyznaczenie nowej drogi, ponieważ w kalendarzu Elefant Rally Team i Steinhof pojawiły się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. Rajd Barbórka odbędzie się już 3 grudnia!

Połączenie startów w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i w wyścigach górskich, a także w czeskim Rajdzie Barum, okazało się dużym wyzwaniem i ciekawą sportową przygodą. Puchary za miejsca na podium w swojej klasie podczas Wyścigu Górskiego w Limanowej, czy w finałowej rundzie GSMP – 18. Wyścigu Prządki Valvoline są powodem do dumy! Prawdziwą wisienką na motorsportowym torcie jest tytuł II Wicemistrza Polski w klasie Historic Open 2WD w HRSMP dla Zbyszka Kotarby i Bartłomieja Męki.

Tak zróżnicowany kalendarz startów może skończyć się tylko w jednym miejscu, na odcinkach specjalnych 59. Rajdu Barbórka 2021. Jest to wyjątkowa edycja, ponieważ po raz pierwszy zawody rozłożono na dwa dni. Rajdowa karawana odwiedzi nowe miejsca: Pruszków i Autodrom Słomczyn!

59. Rajd Barbórka - wyjątkowy rajd na zakończenie sezonu dla Steinhof

To symboliczne podsumowanie motorsportowego roku w Polsce i bardzo dobra okazja do spotkania się z kibicami przed zimową przerwą. Rajdowe BMW E30 318 IS w barwach Steinhof ma przed sobą trudne zadanie, ponieważ w licznej klasie historycznej – H2 jedzie kilka bardzo mocnych samochodów i szybkich kierowców. Jednak trzeba pamiętać, że Rajd Barbórka to przede wszystkim czas podziękowań kibicom i partnerom biznesowym za wsparcie. W tej imprezie wynik schodzi nieco na drugi plan, choć natura sportowca nie pozwala o nim zapomnieć.

“Cieszę się, że w 2021 roku miałem okazję startować w dwóch kategoriach motorsportu: w rajdach i w wyścigach górskich. W każdym z tych miejsc atmosfera jest niesamowita, a doping i kontakt z kibicami są czymś niezwykłym. Tak wiele wspaniałych momentów było możliwe dzięki firmie Steinhof, która wspiera mnie od kilku sezonów. Kolejny rok z rzędu pokazaliśmy, że klocki hamulcowe z Tarnowa potrafią wytrzymać ekstremalną eksploatację na odcinkach specjalnych i podczas górskich podjazdów.

Teraz nadszedł czas na sprawdzenie się w kultowym Rajdzie Barbórka. Jako załoga chcemy zaprezentować się jak najlepiej, żeby naszą dobrą jazdą podziękować za ten udany rok! Wierzę, że uda się dojechać do Kryterium Asów na ulicy Karowej. W czerwcu podczas jubileuszowego Rajdu Polski pokazaliśmy się z dobrej strony na tej próbie. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia w parku serwisowym oraz przy trasie” – mówi Zbyszek Kotarba.

59. Rajd Barbórka 2021 – harmonogram:

 • Piątek 3 grudnia 2021:
  • OS 1 Sznajder Batterien Pruszków (3,60 km) – 18:15
 • Sobota 4 grudnia 2021:
  • OS 2 Tor Słomczyn I (3,85 km) – 8:30
  • OS 3 Tor Słomczyn II (3,85 km) – 8:45
  • OS 4 Tor Służewiec I (5,38 km) – 10:20
  • OS 5 Tor Służewiec II (5,38 km) – 10:35
  • OS 6 Autodrom Bemowo Duet – (1,78 km) – 12:00
  • Kyterium Karowa (2,30 km) – 17:30

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *