W tym roku Mistrzostwa Polski Rallycross działają na wysokich obrotach. Samochody ledwo ostygły po ostatnich emocjach w Słomczynie, a już w najbliższy weekend (24-25 września) po raz trzeci w tym sezonie zespół SKP Rallycross Team stanie do walki z najszybszymi kierowcami rallycrossowymi w kraju.

Łukasz Tyszkiewicz i Łukasz Nagraba mają za sobą udany występ w drugiej rundzie sezonu. Postęp w wynikach był widoczny z okrążenia na okrążenie toru w Słomczynie. Wygrana finałowej rozgrywki w klasie Super National – 2000 przez Łukasza Tyszkiewicza zaostrzyła apetyt zawodnika SKP Rallycross Team na kolejne sukcesy. Również Łukasz Nagraba zakończył rywalizację na bardzo dobrym trzecim miejscu w klasie S1600. Solidne tempo podczas całego weekendu oraz kontaktowa jazda w finałowym biegu dają powody do zadowolenia Nagrabie. Dlatego plan na najbliższy weekend jest prosty, kontynuowanie walki o czołowe miejsca w klasyfikacji każdej z klas.

Organizatorzy Mistrzostw Polski Rallycross narzucili wysokie tempo, jeśli chodzi o kalendarz. Niecałe dwa tygodnie odstępu pomiędzy kolejnymi rundami to duże wyzwanie logistyczne, jednak jesteśmy gotowi. Po bardzo udanym ostatnim występie mam ochotę na dalszą walkę o najwyższe lokaty w swojej klasie. Mam nadzieję, że praca, jaką wykonaliśmy w trakcie tego krótkiego okresu przygotowawczego, pomoże nam jeszcze lepiej zaprezentować się w Słomczynie. Doświadczenie z poprzednich rund będzie kluczowe. Na pewno pogoda może odegrać w rywalizacji znaczącą rolę, ponieważ zapowiadane są opady deszczu. Z pewnością doda to jeszcze większej pikanterii w naszych pojedynkach na torze.

Łukasz Tyszkiewicz

Druga runda Mistrzostw Polski Rallycross pokazała mi, że razem z zespołem idziemy w dobrą stronę z naszym Oplem Adamem RX. Bardzo się cieszę, że w finałowym biegu klasy S1600 udało mi się nawiązać zaciętą walkę z kolegami. Mam nadzieję, że podczas trzeciej rundy będziemy jeszcze bliżej kolegów. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, moja pewność za kierownicą jest coraz większa, dlatego nastawiam się na walkę od pierwszych metrów. Pewną niewiadomą jest pogoda. Niektóre prognozy pokazują deszcz nad Słomczynem w najbliższy weekend. W takiej sytuacji wygra ten, kto szybciej dostosuje się do nowych warunków. Liczę na to, że uda mi się odnaleźć szybko dobry rytm na mokrym torze jeśli będzie taka potrzeba.

Łukasz Nagraba
SKP

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *