Po zaciętej i pełnej emocji drugiej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross kierowcy wracają na Autodrom w Słomczynie. W trzeciej odsłonie cyklu Kuba Przygoński powalczy o najwyższy stopień podium oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kuba Przygoński to prawdziwy motorsportowy multiinstrumentalista. Startuje w zawodach Rallycross, w Driftingowych Mistrzostwach Polski i rajdach terenowych (m.in. Baja Poland). W każdej z kategorii prezentuje doskonałą formę i zdobywa czołowe miejsca. W dniach 25-27 września, w przedostatniej rundzie sezonu Mistrzostw Polski Rallycross Kuba wraca do swojego rallycrossowego Peugeota 208 RX, którym powalczy o możliwe najlepszy wynik w klasie SuperCars. Zawodnik ORLEN Team do lidera kategorii traci jeden punkt. Już w najbliższy weekend ponownie spotkamy się między innymi ze Zbigniewem Staniszewskim i Marcinem Wicikiem, którzy są głównymi przeciwnikami Przygońskiego w walce o tytuł mistrzowski.

Bardzo zacięta rywalizacja sprawia, że na wagę mistrzowskiej korony jest każdy punkt, dlatego kluczowa jest koncentracja w trakcie zawodów oraz dostosowywanie się do zmiennych warunków. Zwłaszcza podczas najbliższego weekendu szybka adaptacja do mokrej nawierzchni może być decydująca, ponieważ synoptycy przewidują opady deszczu. Szykuje się więc bardzo nieprzewidywalna runda.

Oczywiście najgroźniejszymi konkurentami dla reprezentanta Orlen Teamu są Zbigniew Staniszewski oraz Marcin Wicik. Ci dwaj kierowcy mogą pochwalić się większym doświadczeniem w walce na torze oraz profesjonalnym przygotowaniem do zawodów. Dlatego o zwycięstwie z pewnością zadecydują niuanse, które na takim poziomie mają ogromne znaczenie. Kto popełni mniej błędów w trakcie wyścigowego weekendu wygra trzecią rundę MPRC 2020 i przybliży się do mistrzostwa Polski.

Przygoński

Podczas przygotowań wprowadziliśmy kilka nowych ustawień auta, z których jestem zadowolony. Testy były przeprowadzone przy dobrej pogodzie, natomiast na weekend zapowiada się deszcz i będziemy musieli na maksymalnych obrotach dostosować się do zmiennych warunków. Zresztą cały sezon rallycrossowy jest sporym wyzwaniem i wymaga szybkiej nauki.

Kuba Przygoński

Ostatnia runda sezonu zaplanowana jest na 24-25 października na Slovakiaring w okolicach Bratysławy.

Foto. ORLEN Team

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *