Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w najbliższy weekend odwiedzają Sopot. Nad Morzem Bałtyckim do najlepszych “górali” dołącza Paweł Felix Danilczuk i jego Mitsubishi Lancer Evo X Plus.

Obecność Pawła Felix Danilczuka na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski to dobrze przemyślana strategia dostosowywania się do nowych, tras i dawania z siebie możliwie najwięcej od samego początku. W GSMP każde odjęcie gazu, zbyt wczesne hamowanie lub źle przejechany zakręt, są widoczne na stoperze w postaci straty czasu. Precyzja i planowanie, to jedne z podstaw sukcesu w wyścigach górskich, a takie cechy przydają się również w rajdach.

 Paweł Felix Danilczuk

24. Grand Prix Sopot to dobrze znana kibicom Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski trasa, która dla Felixa, jest nowością. Jednym z jej charakterystycznych elementów jest szykana przy rondzie, do której trzeba dohamować samochód z dużej prędkości Tam poprawiono jakość asfaltu, dzięki czemu powinno być to łatwiejsze. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się siedemdziesięciu trzech kierowców. Na nieco ponad trzy kilometrowej trasie, będzie z kim porównywać swoje czasy przejazdów.

Mam już za sobą dwa występy w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak na zupełnie innych trasach, a także raz za kierownicą Mini Coopera. Dlatego moje doświadczenie w tej kategorii motorsportu jest praktycznie żadne. Od walki o możliwie najlepsze czasy przejazdów, dużo ważniejsze dla mnie jest wykonanie postępu względem poprzednich dwóch występów, który zaobserwuję u siebie.

 Paweł Felix Danilczuk

Jak zawsze za przygotowanie samochodu odpowiada zespół 7 Motorsport, który tym razem wprowadził drobne modyfikacje w moim Mitsubishi Lancerze Evo X Plus, żeby był on lepiej dostosowany do wymagań wyścigowych podjazdów, niż odcinków specjalnych. Mniej kilogramów i ciut większa moc. W związku z tym to już taki Evelin Plus Plus.

Oczywiście najlepsze opony dostarcza Michelin, a paliwo dla Mitsubishi serwuje Gulf, dlatego mnie pozostaje tylko złożyć to w całość i przy okazji niczego nie popsuć w sobotę. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia, strzała! Cześć!”

mówi przed startem Paweł Felix Danilczuk

Harmonogram zawodów:

13 sierpnia, piątek:

14:30 – 19:00 Odbiór Administracyjny
15:00 – 20:00 Badanie Kontrolne

14 sierpnia, sobota, 9 Runda GSMP:

10:00 1 Podjazd Treningowy
30 min. Po 1 Podjeździe Treningowym – 2 Podjazd Treningowy (ok. 11:30)
12:45 – 13:15 uroczyste otwarcie zawodów (Rondo przy ul. Kolberga)
14:00 1 Podjazd Wyścigowy
30 min. Po 1 Podjeździe Wyścigowym – 2 Podjazd Wyścigowy (ok. 15:30)

15 sierpnia, niedziela, 10 Runda GSMP:

08:30 1 Podjazd Treningowy
30 min. Po 1 Podjeździe Treningowym – 2 Podjazd Treningowy ( ok. 10:00)
11:30 1 Podjazd Wyścigowy
30 min. Po 1 Podjeździe Wyścigowym – 2 Podjazd Wyścigowy (ok. 13:00)
30 min. Po 2 Podjeździe Wyścigowym (ok.) Ceremonia wręczenia nagród za 24 Grand Prix Sopot – Gdynia (rondo ok. 14:30 -15:00)

Foto. materiały własne zawodnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *