W niedzielę (9 maja) Paweł Danilczuk i Adrian Mroszczyk upamiętnią dwóch legendarnych kierowców rajdowych startem w Platinum 5. Rajdzie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w dobrze znanym Mitsubishi Lancer Evo X Plus.

Popularny Felix, Paweł Danilczuk, odłożył kask i rękawice rajdowe po udanym starcie w Tor Modlin Rally Show 2020, gdzie zajął wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Przed kultowym Lancerem Evo X Plus znalazły się tylko najszybsze samochody kategorii R5, dzisiaj Rally 2. Po wielu miesiącach przerwy od startów nadeszła pora na pierwsze spotkanie z samochodem i kibicami w nowym sezonie. Doskonałą okazją jest Platinum 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. 

Lubiana przez załogi i kibiców impreza to tak naprawdę rajdowe święto, gdzie na ulicach Wieliczki wspomina się dwóch legendarnych polskich kierowców rajdowych – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w najlepszy możliwy sposób – ścigając się na odcinkach specjalnych. Sześć prób sportowych przygotowanych przez organizatora wymaga skupienia, precyzyjnego opisu i perfekcyjnej jazdy, jeśli na mecie poza satysfakcją liczy się również bardzo dobry wynik.

Czuję, jakbym odłożył mój rajdowy kask i rękawice na wieki. Głód rajdów jest we mnie ogromny, dlatego poszukiwałem imprezy, którą zacznę sezon 2021. Pierwszy do głowy przyszedł mi Memoriał w Wieliczce. Mieliśmy wystartować w nim już 11 kwietnia, jednak organizator zmienił termin. Cały zespół miał więcej czasu na przygotowanie, dlatego przed nami krótkie testy na Torze Kielce. Oczywiście teraz mówię, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa, ale gdy usłyszę w słuchawkach głos pilota z odliczaniem 5…4…3…, nasz Evelin się obudzi, zapewne przełączy się u mnie w głowie tryb na – max attack i powalczymy o wynik. 

Paweł Danilczuk

Przede mną, zespołem i moim nowym pilotem – Adrianem Mroszczykiem trzy wyzwania. Po pierwsze, to moja inauguracja sezonu, więc może być trudniej, niż się wydaje. Po drugie dopiero poznajemy się z Adrianem i czas pokaże, jak ułoży się współpraca. A po trzecie memoriał jest bardzo sprinterski. Krótkie odcinki specjalne, oraz “magnetyczne krawężniki”, gdzie łatwo uszkodzić oponę, felgę lub całe zawieszenie. Trzeba popełnić, jak najmniej błędów, dojechać do mety i zobaczymy, z jakim rezultatem. Trzymajcie kciuki i obserwujcie moje social media, będzie się działo!

dodaje Paweł

Oczywiście, za przygotowanie Evelina X, tak żeby skręcał, hamował i przyśpieszał, jak należy odpowiada 7 Motorsport, a nad wszystkim czuwa niezastąpiony Michał Sołowiejko. Dzięki GULF jedziemy na najwyższej jakości rajdowym paliwie, a o przyczepność w każdych warunkach dba producent opon Michelin. Mamy wszystko, czego potrzebujemy do rajdowego święta, dobrej zabawy i walki o wygraną. Teraz musimy to wszystko z Adrianem złożyć w ładną całość.

mówi Paweł “Felix” Danilczuk.

Na prawym fotelu Mitsubishi Lancera Evo X Plus usiądzie Adrian Mroszczyk, młody pilot rajdowy z doświadczeniem, który z sukcesami rywalizuje na trasach Tarmac Masters i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwanie.

Wspólnie z Felixem uczcimy pamięć znakomitych kierowców, jakimi byli Janusz Kulig i Marian Bublewicz. Paweł jest doświadczonym i szybkim kierowcą. Cieszę się, że będę mógł usiąść u niego na prawym fotelu i pomóc mu w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

podsumowuje Adrian Mroszczyk

Platinum 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2021 – Harmonogram:

Niedziela 9 maja 2021:

OS 1 Niepołomice (2,92 km) – 12:52
OS 2 Brzegi (5,09 km) – 13:15
OS 3 Niepołomice 2 (2,92 km) – 14:01
OS 4 Brzegi 2 (5,09 km) – 14:24
OS 5 Niepołomice 3 (2,92 km) – 15:10
OS 6 Brzegi 3 (5,09 km) – 15:33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *