Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Rajdy samochodowe w Czechach są prawdziwym świętem motorsportu, gdzie atmosfera budowana przez masy kibiców, jest unikatowa i przyciąga rajdowe zespoły z całego świata. Już pod koniec sierpnia Elefant Rally Team wystartuje w 14. Star Rally przy wsparciu firmy Steinhof!

Po trudnych technicznie trasach 31. Rajdu Rzeszowskiego, nadszedł czas na właściwie wyzwanie, czyli 14. Star Rally Historic. Jest to wyjątkowa impreza organizowana równolegle z lubianym przez kibiców i zespoły Rajdem Barum. Na załogę Elefant Rally Team w składzie – Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka czeka 11 odcinków specjalnych o łączonej długości 176 km! Rywalizacja startuje w piątek 26 sierpnia od odcinka miejskiego w centrum malowniczo położonego miasta Zlin. Metę zaplanowano na niedzielne popołudnie 28 sierpnia.

Uroczysty start odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godz. 14.00 przed zlińskim ratuszem. Później o 18.30 historyczne rajdówki pojawią się na popularnym miejskim odcinku specjalnym na ulicach Zlína.

W sobotę 27 sierpnia w programie znajdą się trzy próby sportowe: Březová, Držková i Semetín. Oprócz ostatniego, załogi pokonają każdy odcinek specjalny dwukrotnie. Do serwisu kierowcy powinni zjechać po przejechaniu 95 km trasy pierwszego etapu zawodów.

Elefant Rally Team i Steinhof wystartują po raz szósty w Star Rally w Czechach!

Rywalizacja zakończy się w niedzielę 28 sierpnia pięcioma przejazdami trzech odcinków specjalnych, z  20-kilometrową próbą Pindula na samym końcu. Wcześniej załogi wykonają dwa przejazdy przez legendarny OS Maják, następnie wjadą na próbę sportową Bunč, a rano spróbują pierwszego przejazdu przez oes Pindula. Podczas drugiego dnia rywalizacji kibice zawsze będą mogli zobaczyć przejazdy historycznych rajdówek, zanim wystartują współczesne samochody.

W życiu każdego kierowcy rajdowego są zawody, które są obowiązkowym punktem w kalendarzu. Do nich z pewnością należy Star Rally Historic rozgrywany w Czechach. Rajdy samochodowe u naszych południowych sąsiadów mają swój unikatowy klimat, który przypomina święto motorsportu. Wszyscy są uśmiechnięci, życzliwi i mają jeden cel – cieszyć się z tego, co zobaczą podczas zawodów. 

Jednocześnie ponad 170 km odcinków specjalnych zaproponowanych przez organizatora zawodów, które rozłożono od piątku do niedzieli, to jest ogromne wyzwanie, do którego podchodzę z dużą pokorą. Właśnie na takich próbach sportowych jak oes Pindula, który ma blisko 20 km, klocki hamulcowe Steinhof pokazują swój największy potencjał! Jest to w zasadzie praca układu hamulcowego w ekstremalnych warunkach przez trzy dni rywalizacji. W związku z tym jest to jedna z najlepszych okazji do zaprezentowania możliwości klocków hamulcowych z Tarnowa. Dodatkowo niezliczone grupy kibiców zobaczą naszą rajdówkę, przyjdą do parku serwisowego i zrobią sobie z nami zdjęcia. To zawsze jest duży powód do radości dla mnie. Ciesze się, że po raz szósty możemy tego doświadczyć. Zapraszamy wszystkich do Zlina!

mówi Zbyszek Kotarba

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *