Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W sobotę 15 października odbyła się kolejna, 55. edycja Rajdu Żubrów. W trakcie rywalizacji na trasie rajdu, zawodnicy tradycyjnie mieli okazję rywalizować o puchar Tomasza Szczepockiego.

Puchar im.Tomasza Szczepockiego tradycyjnie otrzymuje załoga, która osiągnie najlepszy łączny czas przejazdów na Próbie Specjalnej Knurów. Na mecie 55. Rajd Żubrów najlepszym rezultatem mogła ponownie pochwalić się załoga: Michał Streer i Karolina Szulęcka – startująca samochodem Alpine A110S.
Jest to drugi z rzędu tryumf tej załogi w rywalizacji o Puchar Tomka Szczepockiego.

„W 55 Rajdzie Żubrów wystartowaliśmy po raz kolejny w tym samym składzie osobowym
i sprzętowym, czyli moja żona Karolina jako pilot oraz samochód Alpine A110 od Alpine Center Katowice. Tegoroczny rajd był dla nas bardzo udany gdyż wygraliśmy 7 z 9 odcinków które przejechaliśmy. Na jednym z przejazdów został nam „nadany czas” z uwagi na techniczny problem z pomiarem czasu.

Oesem na który zawsze czekamy najbardziej jest Knurów, ponieważ odcinek ten jest wyjątkowy ze względu na wymagający, techniczny charakter. Dodatkowa nagroda specjalna im. Tomasza Szczepockiego to kolejny motywator do jak najszybszego i optymalnego technicznie przejazdu.

Dość dobra nawierzchnia sprzyja naszemu samochodowi napędzanemu tylko na tylną oś i właśnie tam czerpiemy najwięcej frajdy z jazdy. Na trasie mierzącej 2 km znajduje się aż 27 zakrętów – to takie mini Monte Carlo 🙂 W tym roku obawialiśmy się, że śliska nawierzchnia i standardowe, drogowe opony mogą nam utrudnić zwycięstwo – niemniej okazało się, że nikt ani nic nie stanęło nam na przeszkodzie aby „wyjeździć” Puchar im. Tomasza Szczepockiego. Nasz samochód spisał się wyśmienicie a ja cieszę się, gdyż tempo jakim jechaliśmy dostarczało mi dużo radości a jednocześnie było bezpieczne.”

mówił po starcie Michał Streer, który prowadził Alpine A110S
Rajd Żubrów - puchar im.Tomasza Szczepockiego dla załogi: Michał Streer i Karolina Szulęcka - Streer

Puchar tradycyjnie został wręczony na uroczystym balu w zakopiańskim hotelu Mercure Kasprowy. Tragicznie zmarły w 2003 roku, Tomasz Szczepocki był współwłaścicielem Excellent S.A. a także wieloletnim szefem zespołu Excellent Rally Team, w barwach którego sukcesy odnosili Tomasz Czopik, Łukasz Wroński i Dariusz Burkat. Tomek kilkakrotnie brał też udział w Rajdzie Żubrów. 


Foto. Marcin Kaliszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *